Ľudkovia,chcem sa opýtať,že ako sa dá vlastne dostať do Radvaň parku?Lebo ako tak viem,tak žiaden spoj tam nejde.To mám akože vystúpiť pred Tescom a odšlapať si to pešo popri hlavnej ceste ? ?Nie je to trošku choré?
Cyklisti tiež môžu ísť "žltými" spojkami (žltou turistickou značkou) na Bartošku dolinou "Biela voda" na čremošniansku stranu alebo priamo k tiesňave v Zalámanej doline k Veľkému tunelu na harmaneckú stranu (popod hlavnú cestu) ?
Bolo by dobre túto zastávku D.Harm., Horný Harmanec, Šturec zaevidovať do ISCP a to tak, že by sa premenovala bývalá zastávka =Turč. Teplice, Šturec odpočívadlo http://www.iscp.sk/pages/glob_z/work/TR22_SK.HTM (Por.č. 32, Číslo 21792), je to presne na hranici krajov...
A nadpis CP bez Panskej koliby (s pravopisnou chybou), keď už nebola plánovaná ani v ISCP...A tiež poriadok na Šturci (niekde na smerovníku), pomeniť vývesky od 7.7. a aj prevzatá fotka na webe so smerovníkom Panská koliba stráca opodstatnenie...
Myslím si, že je to dobré východisko pre cyklistov po zvážnici popod Krásny kopec na smer Kráľova studňa, Zalámaná dolina, či dole Bystrickou dolinou po končiacej trase cyklobusu...
"Mesto musí spolu s dopravcom pripraviť „software“ pre veľkú komunikačnú kampaň, ktorá by motivovala ľudí využívať verejnú dopravu miesto individuálnej."
Mesto v prvom rade musi pripravit kvalitny a pouzitelny system MHD.. kampan ktorou budu presviedcat ze MHD je lacna im nepomoze ani trochu, to bude leda tak dalsi tunel.
2. téma: Doprava v meste – zvýšenie kvality MHD, podpora nemotorovej dopravy. Primátor mesta konštatoval, že na jednej strane zdedil dlhy za neuhradené výkony MHD ešte z roku 2007, ktoré sa musia dopravcovi postupne splácať spolu s minoritným 49-percentným podielom mesta v DPMBB a.s., ktorý dáva rozhodovaciu právomoc SAD Zvolen. Na druhej strane však tento silný regionálny dopravca zabezpečil kompletnú výmenu vozového parku z eurofondov, vďaka čomu má Banská Bystrica najmodernejší a najekologickejší „hardware“ na Slovensku v autobusoch a trolejbusoch MHD.
Najväčším problémom je teraz nízke využívanie služieb MHD Bystričanmi, ktoré je na úrovni iba 28% možnosti existujúcich kapacít. Prevláda individuálna osobná doprava, nie sú k dispozícii cyklotrasy. Mesto musí spolu s dopravcom pripraviť „software“ pre veľkú komunikačnú kampaň, ktorá by motivovala ľudí využívať verejnú dopravu miesto individuálnej. Zrejme rozhodne ekonomická výhodnosť, ktorú však treba jasne preukázať.
To sa týka aj budovania cyklotrás, ktoré sa už pripravujú v zmysle platného Generelu nemotorovej dopravy. V sále dokonca zaznelo aj to, že by sa na určité dni mohol vyčleniť Severný obchvat pre cyklistov a korčuliarov, ktorý teraz investor pripravuje na otvorenie.
V stredu 4. júla, piatok 5. júla, sobotu 6. júla a nedeľu 7. júla nebude vláčik Pretórium po Námestí SNP premávať (dmbb.eu) -od piatku to treba inkrementnúť +1 na 6.,7.,8. ?
To tam bude asi len na okrasu, vraj keď boli zapnuté všetky 3 stroje tak náš EMtrest nestíhal, klasika ? ? . A to keď sa tieto trolejbusy zaraďovali do prevádzky, tak ako sa machrovalo, že postupne sa bude nastupovať uplne všetkými ? ? .
No v 14Tr/15Tr je tam len nálepka nástup, čiže tam asi slúžia predné dvere len na nastupovanie, ale už dávno sa mi nestalo, že by ma vodič nepustil vystúpiť prednými dverami... V 30Tr je to samozrejmosť, lebo však tam je dopyt a ty si môžeš tie dvere otvoriť sám aj na výstup. A zatiaľ žiadny vodič nenamietal.
Ináč, včera bol presne rok od sprevádzkovania nových trolejbusov 30Tr, a EMtesty pri tretích dverách sú stále mimo prevádzky. Plánuje sa to niekedy sprevádzkovať, či je to tam len na okrasu? ?
Nedávno sa tu spomínali trolejbusy s pomocným dieselagregátom, tak takýto futuristický trolejbus Solaris Trolino 18 AC Tramlook bol predstavený na ostravskom veľtrhu Czech Raildays. http://www.vlaky.net/upload/images/reports/004535/11.jpg No povedzte, nie je fešák..?
Dik, to bude nieco nove, nie? Lebo viem ze kedysi mi vodic DPMBB strasne vynadal za to ze som si dovolil na konecnej pokusit sa vystupit prednymi dverami... to bola nejaka 15Trka...
Inak formalne je v BB aj tak zakaz vystupovat cez predne, nie? Co mam skusenost tak na tom dost trvaju, niekedy az uplne hlupym sposobom, ze ani na konecnej tie predne neotvori, hoci tam nema kto nastupovat a teda nikoho by som vystupom neobmedzoval.
tlačidlo tam je, síce trochu od ruky, to je pravda, ale je tam - na tyči za prvým sedadlom (tou širokou jednosedačkou). asi by bolo lepšie, keby bolo hneď na tom držadle pred prvou sedačkou alebo keby "odslepili" tie na dverách, ale tak čo už
...zelené tlačítko "Otváranie dverí"... u trolejbusov...
Kedze normalne tlacitka su zaslepene, zostavaju tlacitka na tyciach, ale pri prednych dverach take tlacitko uplne chyba!!! Tolko moj poznatok z posledneho cestovania trolejbusom v BB.
Tiez by ma zaujimalo, ako drahovy urad odovodnil nutnost zaslepenia tych tlacitok na dverach, ked autobus tam tlacitko moze mat.
fragma