Reply on: 810zssk #43793:
zaujímavé s tou odlišnou tarifou na expresné linky. V BA ich máme tiež no nikdy neboli spoplatnené zvlášť, či sa mýlim?Mám dotaz : V meste s akým počtom obyvateľov sa oplatí uviesť do praxe systém kupovania CL v automatoch a označovaní v označovačoch vo vozidlách?
Napr. 85-tisícová Žilina tento systém má, zatiaľ čo 84-tisícová Nitra má zavedený systém kupovania lístkov u šoféra, aj keď pravidelní cestujúci majú čipové karty no tie zas musia prikladať k označovačom, čo mi príde ako mierne ujetý proces ? . Podľa mňa systém odbavovania ako má ZA, PO, KE či BA urýchľuje nástup a skracuje pobyt vozidla v zastávke. V 80-tisícovej BB, či 67-tisícovej Trnave a 50-58 tisícových mestách ako Martin, Trenčín, Poprad a Prievidza by to nebolo od veci mať zavedené a predaj u šoféra mať iba ako doplnkový. Či som na omyle?
Kami
SAD Zvolen tvrdil, ze tak to fungovat nemoze, kazdemu usetria peniaze, ... Integraciu otocili naopak. Teraz je to primestska linka za peniaze VUCky, ibaze v pasme MHD plati tarifa MHD. Ci je tento sposob legislativne v poriadku, neviem. Minimalne zakon o cenach je poruseny, ale ...