Článok v Novom Čase - 5.3.2008 - prepis
Pridrahé lacné cestovanie
BANSKÁ BYSTRICA - Poloprázdne trolejbusy a preplnené autobusy! Z cenovej "vojny" v mestskej hromadnej doprave (MHD) zatiaľ ťažia Banskobystričania - u zvolenského prepravcu totiž majú najnižšie cestovné v republike. Trolejbusmi patriacimi mestskému podniku však takmer nik necestuje. Kto zaplatí ich stratu?
Najnižšie päťkorunové cestovné zaviedol pre Banskobystričanov na piatich linkách zvolenský prepravca SAD približne pred mesiacom. Ľudia kvôli tomu prestali cestovať trolebusmi - je to totiž o deväť korún drahšie ako autobusmi. Ekologické vozidlá tak po meste premávajú poloprázdne! "Zatiaľ nevieme, aká
strata nám týmto vznikla, je to iba mesiac," vyhovára sa Juraj Jendrišák z DPMBB, ktorý trolejbusy prevádzkuje. "My sme zaznamenali mierny nárast cestujúcich, ľuďom sa nízke cestovné páči. Ide na náklady našej spoločnosti," opatrne vraví Marek Modranský zo SAD Zvolen, ktorá prevádzkuje autobusy. Na piatich linkách v meste takmer zbytočne premáva niekoľko trolejbusov. "Prípadnú stratu, ktorá vznikne mestskému dopravnému podniku, uhradí mesto," hovorí Miroslav Snopko z DPMBB. Nikto z kompetentných nechcel uviesť, do akej výšky je krytie strát v zmluve stanovené. Bystričania teda cestujú lacno, napokon za to však aj tak zaplatia na daniach.
Taký tradičný "novočasovský" článok - kopec výkričníkov, domnienok a vlastne nič nehovoriaci. Osobne kvitujem zastupcom DPMBB to, že dohromady nič redaktorovi nepovedali, pretože ako poznáme Nový Čas, dokáže prekrútiť aj neprekrútiteľné veci ? Dúfam, že v prípade Nového Času budú mlčať aj naďalej.
Re #28786 Cruise221: Ty máš 5 rokov? Kde v tomto článku vidíš nejakú zmienku o tom, že by sa mali rušiť trolejbusy?!? Skús najskôr článok prečítať, potom sa zamysli a až potom píš na fórum.
Pridrahé lacné cestovanie
BANSKÁ BYSTRICA - Poloprázdne trolejbusy a preplnené autobusy! Z cenovej "vojny" v mestskej hromadnej doprave (MHD) zatiaľ ťažia Banskobystričania - u zvolenského prepravcu totiž majú najnižšie cestovné v republike. Trolejbusmi patriacimi mestskému podniku však takmer nik necestuje. Kto zaplatí ich stratu?
Najnižšie päťkorunové cestovné zaviedol pre Banskobystričanov na piatich linkách zvolenský prepravca SAD približne pred mesiacom. Ľudia kvôli tomu prestali cestovať trolebusmi - je to totiž o deväť korún drahšie ako autobusmi. Ekologické vozidlá tak po meste premávajú poloprázdne! "Zatiaľ nevieme, aká
strata nám týmto vznikla, je to iba mesiac," vyhovára sa Juraj Jendrišák z DPMBB, ktorý trolejbusy prevádzkuje. "My sme zaznamenali mierny nárast cestujúcich, ľuďom sa nízke cestovné páči. Ide na náklady našej spoločnosti," opatrne vraví Marek Modranský zo SAD Zvolen, ktorá prevádzkuje autobusy. Na piatich linkách v meste takmer zbytočne premáva niekoľko trolejbusov. "Prípadnú stratu, ktorá vznikne mestskému dopravnému podniku, uhradí mesto," hovorí Miroslav Snopko z DPMBB. Nikto z kompetentných nechcel uviesť, do akej výšky je krytie strát v zmluve stanovené. Bystričania teda cestujú lacno, napokon za to však aj tak zaplatia na daniach.
Taký tradičný "novočasovský" článok - kopec výkričníkov, domnienok a vlastne nič nehovoriaci. Osobne kvitujem zastupcom DPMBB to, že dohromady nič redaktorovi nepovedali, pretože ako poznáme Nový Čas, dokáže prekrútiť aj neprekrútiteľné veci ? Dúfam, že v prípade Nového Času budú mlčať aj naďalej.
Re #28786 Cruise221: Ty máš 5 rokov? Kde v tomto článku vidíš nejakú zmienku o tom, že by sa mali rušiť trolejbusy?!? Skús najskôr článok prečítať, potom sa zamysli a až potom píš na fórum.
xdeimosx
Re #28795 Flying: Zasa nad niekym robis sudy, ale ked niekto teba nejako oznaci, neznesies to. Neviem ci mam z teba plakat alebo smiat sa.
A kedy sa dockame nejakych faktov od teba? Ty si jediny, kto sa tu neustale vysmieva a zahmlieva fakty alebo zabudza poukazovat na druhu stranu mince.
Re #28805 Flying: Dalsia ukazka tvojej ubohosti. Ak aj ma ZTP co to o nom hovori? Vacsina ludi za to ani nemoze, ze su ZTP. Ale tebe je to jedno. Ty si tak nizky clovek, ze sa nedivim, ze robis v SAD ZV. Ja byt tvojim zamestnavatelom, tak ta vyhodim a este sa s tebou sudim za poskodzovanie dobreho mena spolocnosti.
Snad PIT dovoli:
Ach Flying, teba možno len poľutovať, pretože za viac mi žiaľ už ani náhodou nestojíš rovnako ani tieto tvoje "duchaplnosti". Ale je dobré, že ich píšeš, aspoň si každý vie vytvoriť názor, čo za hrôzu znamená skratka SAD ZV a demagógia v jej podaní.