Reply on: Bystrican. #27237:
Jasné, to máš pravdu, tu naozaj nie je čo riešiť. Mesto musí začať rázne konať, a nie iba konštatovať, že ide o "konkurenciu". Takéto reči z úst primátora v novoročnej relácii na Regine ma vôbec nepotešili. Veď práve mesto by malo byť na prvom mieste, komu bude záležať na trolejbusoch. Ja dúfam, že "Maxi zľavy" zo strany SAD ZV budú "budíčkom" pre mestský magistrát a dúfam, že už konečne sa pohnú ľady. Neverím tomu, že súčasná situácia je neriešiteľná...
Alebo nejaky iny krok.
), aj tak budem cestovať trolejbusom
Schuhu
Od 1.1.2008 zdraželo cestovné na prímestských linkách (cenový výmer VÚC), nielenže zdraželo základné cestovné (to by až také strašné nebolo), ale zdražela aj preprava batožín - dosť VÝRAZNE. Od 10 km do 50 km sa platí namiesto 5 Sk teraz až 15 SK. V praxi to znamená, že množstvo bežkárov, vďaka ktorým praskajú autobusy do obcí Králiky a Kordíky v zimnom období, má dopravca dvojnásobný zisk. Častokrát sa stáva, že za lyže musí cestujúci zaplatiť ešte viac ako za seba. Je to doslova vydieranie lyžiarov a mne to pripadá ako by chceli pomstiť cestujúcich za to, že sa opovažujú využiť služby verejnej dopravy. Tento príspevok píšem preto, lebo veľmi ťažko sa mi díva na to, ako ten istý dopravca a na rovnako prímestskej linke môže účtovať 5 Sk za celé cestovné + batožina gratis! A na ostatných prímestských linkách, kde je len jeden druh dopravy dochádza k takémuto zderstvu, inak to ani nemožno nazvať. Krásny príklad, ako im "záleží" na spokojnosti cestujúcich, im záleží iba tak na tom, aby tu boli jediným dopravcom.
Je najvyšší čas, aby sa mesto zobudilo. Pasivity zo strany mesta už bolo dosť. Je čas konať.