Reply on: expresbb #22764:
Mas na mysli o tych zo Zlina? Tu su fotky z ich nasadenia v prevadzke uz vo Vilniuse: http://www.vlaky.net/show.asp?lang=1&file=/upload/online/diskusia/177638-1.jpg http://www.vlaky.net/show.asp?lang=1&file=/upload/online/diskusia/177638-2.jpg http://www.vlaky.net//upload/online/diskusia/177638-3.jpg
No co im chyba?? Mozno len prizemna kritika zo strany Polonyiho.. ?
...tak hadajte dalej :)))
mirkobb
Pražský Dopravní podnik žije především z dotací města, které mu každý rok nasype do pokladny asi 8 miliard korun, což je zhruba 70 procent všech nákladů na provoz. Zbytek zaplatí cestující na jízdném.
„Ačkoli se to mnohým Pražanům nezdá, jsme jedno z nejlevnějších měst,“ uvedl radní Radovan Šteiner.
V Praze přijde jízdenka s platností 75 minut na 20 korun. V jiných evropských metropolích je jízdné i několikanásobně vyšší.
V Bratislavě stojí hodinová jízdenka 22 slovenských korun, což je asi 18,60 české koruny. V Budapešti se svezete v přepočtu za 31 korun, v Paříži za 40 korun, ve Vídni stojí jízdenka 57 korun a v Londýně a Mnichově dokonce 63 korun.
Rozdíly jsou ještě patrnější při nákupu ročních kuponů. Zatímco Pražan za něj zaplatí 4150 korun, obyvatel Budapešti 7940 a Pařížan dokonce 15 tisíc korun.
Musí se však ale počítat s tím, že Britové nebo Němci mají čtyř- až šestinásobně vyšší platy než Češi, tudíž pro ně jízdné tak drahé není.
Mf DNES - Praha