Tak ja miesto Mladeznickej navrhujem zatrolejoval usek Sladkovicova-Zvolenska cesta/TESCO-ZVT.
Moj stary scenar:
V urovni zastavok (Tesco a ZVT) by som vybudoval pesie lavky; tie by sa zisli uz dnes, dost ludi tam prebieha cez dialnicu. Linku 55 by som skratil do trasy Hronsek-Vlkanova-Badin-Rakytovce-Vozovna (-Ilias; vybrane spoje). Samozrejme zabezpeceny prestup na L2. L55 by bola cela v 1. pasme.
V spicke by po Zvolenskej ceste (na druhej strane dialnice) jazdili linky 52, 90, 93.
Usporili by sa tak 4 autobusy (3xL55, 1xL99)
L8 by jazdila po trase ZVT-Stanica (samozrejme:) ).
Intervaly L2,L8: 20/30/40 (v preklade 10/15/20)
Moj stary scenar:
V urovni zastavok (Tesco a ZVT) by som vybudoval pesie lavky; tie by sa zisli uz dnes, dost ludi tam prebieha cez dialnicu. Linku 55 by som skratil do trasy Hronsek-Vlkanova-Badin-Rakytovce-Vozovna (-Ilias; vybrane spoje). Samozrejme zabezpeceny prestup na L2. L55 by bola cela v 1. pasme.
V spicke by po Zvolenskej ceste (na druhej strane dialnice) jazdili linky 52, 90, 93.
Usporili by sa tak 4 autobusy (3xL55, 1xL99)
L8 by jazdila po trase ZVT-Stanica (samozrejme:) ).
Intervaly L2,L8: 20/30/40 (v preklade 10/15/20)

a kvôli tomu stavať vedenie?!
Bodaj by ich niekto vypalil !!!
Majkl
Ad metro v BA - to budú fakt skôr trolejbusy v Sásovej, lebo metro v BA nebude nikdy. Mesto a DPB sa zhodli na variante rýchlodrážnej električky, ktorá (možno) pôjde v centre mesta pod zemou. Stavba 1. vetvy do Petržalky je dokonca na prvom mieste v investičných prioritách mesta na roky 2004 a vyššie.
Ad hlučnosť trolejbusov - rád by som upozornil, že trolejbus sám o sebe nie je hlučný (samotná výzbroj je naopak veľmi tichá). Hluk v bystrických trolejbusoch spôsobujú hnacie nápravy RÁBA (2. a 3. v 15Tr-kách). V niektorých mestách (Žilina, Košice, BA) dopravné podniky vlastnia trolejbusy s nápravami HN, ktoré sú mimoriadne tiché, ale údajne aj nehospodárne (spotrebujú veľa oleja). Do novších trolejbusov Škoda (TrM) sú montované nové, tichšie nápravy RÁBA ( #1528, 1529 v BB).
Ad zmena linky 56 - keď budem mať podklady (CP na sadbb.sk), tak to opravím.