V BB chodim az na vynimocne pripady peso. Vo vacsine pripadov je to vzhladom na vseobecne riedke intervaly a dlhe stanie na zastavkach rychlejsie.
Nie som nijaka socka, ale odmietam platit 12Sk za odvezenie sa 1-2 km priemernou rychlostou 15km/h a navyse bez moznosti prestupu - teda nutnost cestovat len priamou linkou.
Musim povedat ze aj v najkapitalistickej krajine, kde trh funguje najdokonalejsie na svete, v USA su casove listky (minimalne vo Washingtone som sa na to pozeral).
Takze to ze v BB nie su nie je celkom dosledok kapitalizmu, ale skor dosledok mentalnej vybavy niektorych ludi.
Nie som nijaka socka, ale odmietam platit 12Sk za odvezenie sa 1-2 km priemernou rychlostou 15km/h a navyse bez moznosti prestupu - teda nutnost cestovat len priamou linkou.
Musim povedat ze aj v najkapitalistickej krajine, kde trh funguje najdokonalejsie na svete, v USA su casove listky (minimalne vo Washingtone som sa na to pozeral).
Takze to ze v BB nie su nie je celkom dosledok kapitalizmu, ale skor dosledok mentalnej vybavy niektorych ludi.
.
Petik
Ja si myslim ze netreba ziadne studie, je to velmi jednoduche a odskusane v inych mestach.
Bezplatna doprava darcov krvi je nezmysel. Jednak sa to vztahuje na velmi obmedzenu skupinu ludi - par jedincov, ktori si urcite zasluzia odmenu, ale nerozumiem preco by mali cestovat zadarmo.
Takisto linka 100 a preprava kocikov je okrajova zalezitost.
Myslim ze mesto by prostrednictvom spolocnosti MHD a.s. malo vyvijat vacsi natlak na CSAD a snazit sa mestsku prostrednictvom tejto spolocnosti odlucit od CSAD.
Ja teda celkom dobre nerozumiem, ako je mozne ze CSAD nie je prosperujuci podnik.
MHD ma vyrovnane hospodarenie, dialkova doprava by mala byt vyrazne ziskova (ved ten vozovy park co maju uz nemoze mat ziadne odpisy)... ze by boli stratove primestske linky?
Skoda ze nevysla ta privatizacia, myslim ze aj najhorsi sukromny vlastnik musi byt lepsi ako ked to vlastni stat.