Reply on: Ocho #11669:
pokúšal som sa to nájsť v zákone (obmedzenia veku), ale nič som nenašiel. je tam síce odvolávka na iný zákon pod §, kde sa pojdenáva o zhromažďovaní podpisov (a to zákon č. 135/1982 Zb.), ale tam sa podľa môjho rýchleho prebehnutia tiež nič nehovorí o veku.napriek tomu zákon o petíciách povoľuje poveriť zberom podpisov osoby staršie ako 16 rokov, teda si myslím, že rovnaké obmedzenie platí aj pre prípadných záujemcov podpísať sa.
?
tr3mp
Mimochodom, kto je teraz vlastníkom akcií SAD BB? Neexistuje teoretická možnosť pre mesto, aby získalo za rozumných podmienok trolejbusovú dopravu do svojich rúk? Alebo aspoň infraštrukúru, keď už nie vozidlá? Potom by mohlo vytvoriť buď vlastný DP, alebo umožniť aspoň prevádzku trolejbusov viacerých spoločností po svojej sieti.