Nie celkom mimo témy.
Zúčastnil som sa časti rozlúčkovej jazdy. Pri nastupovaní sa mi na okamih zazdalo, že je tam aj poslankyňa za Stranu zelených Ing. arch. Ľ. Priehodová. Žiaľ, nebola to ona. Pokiaľ poznám tých pár zelených v BB, nebol tam nikto a nebol tam nikto z 31 poslancov Mestského zastupiteľstva. Ale včera som stretol poslanca zelených Ing. Milana Lichého. Prezradil mi, že on sa zdržal hlasovania, teda nepodporil uznesenie poslancov doporučujúce primátorovi podpísať zmluvu so SAD Zvolen. Tiež mi povedal, že pripravujú list „všetkým, ktorí o veci rozhodujú.“ Že ten list nebudú odosielať ako Strana zelených, ale viac som sa predbežne nedozvedel, keďže sa - ako vždy ponáhľal. A na webovské stránky o BB pán Lichý, ktorý ich sleduje bohužiaľ prispieva minimálne.
Zúčastnil som sa časti rozlúčkovej jazdy. Pri nastupovaní sa mi na okamih zazdalo, že je tam aj poslankyňa za Stranu zelených Ing. arch. Ľ. Priehodová. Žiaľ, nebola to ona. Pokiaľ poznám tých pár zelených v BB, nebol tam nikto a nebol tam nikto z 31 poslancov Mestského zastupiteľstva. Ale včera som stretol poslanca zelených Ing. Milana Lichého. Prezradil mi, že on sa zdržal hlasovania, teda nepodporil uznesenie poslancov doporučujúce primátorovi podpísať zmluvu so SAD Zvolen. Tiež mi povedal, že pripravujú list „všetkým, ktorí o veci rozhodujú.“ Že ten list nebudú odosielať ako Strana zelených, ale viac som sa predbežne nedozvedel, keďže sa - ako vždy ponáhľal. A na webovské stránky o BB pán Lichý, ktorý ich sleduje bohužiaľ prispieva minimálne.
Karol Nagy
„Podle studie, kterou si nechal podnik (SAD BBDS) vypracovat, je možno provozovat trolejbusy levněji než autobusovou dopravu. Poukazují přitom na dobré zkušenosti s využitím trolejbusů v Prešově. Většina cestujících oslovených ČTK s tímto názorem souhlasí.“
Videl niekto tú štúdiu? Spýtal sa na ňu niekto Ing. Snopka, ktorý uviedol rozlúčkovú jazdu trolejbusom? Kto ju vypracoval?...
Bolo by iste vhodné urýchlene vypracovať aj porovnávaciu štúdiu všetkých trolejbusových dopráv na Slovensku. V nej okrem iného zohladniť aj skutočnosť, ak dopravné podniky využívajú trolejbusy aj do kopcovitejších terénov (napr. v Bratislave). To znamená, neporovnávať len náklady autobusov a trolejbusov, ale porovnávať náklady trolejbusov s nákladmi autobusov, ktoré by jazdili po trolejbusových linkách! Zohľadnila to už niekedy nejaká štúdia?
Bolo tu spomínané, že v BB je žiadúce doplniť trate najmä do Sásovej. Hoci tu niekto spomenul, že BB akoby gravitovala k Budapešti, ktorá trolejbusy využíva do budínskych kopcov minimálne, zdá sa mi, že aj pri súčasných tratiach a ich vyťaženosti STÚPNU zvýšením náročnosti výškových profilov liniek priemerné náklady autobusov na PHM, prevodovky, motory. Zohľadnila to Snopkom spomínaná štúdia?