...ale aj tak majetok sa väčšinou neodpisuje po celú dobu životnosti samotného majetku. Napríklad trolejbus je myslím odpisovaný po dobu 6-tich rokov. Po ďalšiu dobu jeho prevádzky (po jeho odpísaní) sa už neodpisuje a minulé ročné náklady na jeho odpisovanie sú už v ďalších rokoch ziskom, čo tvorí samotný trolejbus.
Dúfam, že to je aj naozaj tak ?
Dúfam, že to je aj naozaj tak ?
Fakt nemôžem zodpovedne povedať, že to bude púha redukcia, ale celkový pokles tam bol...
Petik
Ta tvoja definicia ma na mysli zrejme to, ze odpisy maju zabezpecit prenos hodnoty existujuceho majetku do hodnoty vyrobkov.