Reply on: S499.1023 #10245:
No jo, v Oděse jsem nebyl (jaká tam MHD vlastně je?), ale dovedu si to docela dobře představit. A jen se bojím, že až se tomu zasmějeme, zjistíme, že v našich končinách už podobné pitomosti taky jsou. Ono se i té nešťastné BB musí nechat, že aspoň nenutí substrát bez čipových karet házet přesně odpočítané jízdné do kasičky (nevrací, ale přeplatek už je obvykle tolerován). Viz např. Cheb, Mariánské Lázně, Chomutov, Teplice, Opava...
Kami
vyska dotacie je predsa ohranicena len rozdielom naklady/vynosy.
Ak by totiz napr. BB dohodla dotaciu 5 Sk na cestujuceho, pri 15 mil cestujucich by to bolo 75 mil. Sk, ale v pripade moznosti neobmedzeneho cestovania povedzme 23 mil. cestujucich a dotacia by bola 115 mil. Sk? Nie nie, priamy vztah pocet - dotacia neexistuje, len nepriamo.