MHD na letisko (from 18th Feb 2019)

Na bratislavské Letisko Milana R. Štefánika premávajú autobusové linky:

  • linka 61 zabezpečuje priame spojenie Letiska s Hlavnou stanicou a obsluhuje dôležité prestupné uzly Račianske mýto, Trnavské mýto, Zimný štadión a Bajkalská.
  • linka 96 zabezpečuje spojenie Petržalky a Letiska, zabezpečuje aj obsluhu oblasti Ružinova.
  • nočná linka N61 zabezpečuje počas noci priame spojenie Letiska, Autobusovej stanice Mlynské nivy a Hlavnej stanice. Na Hlavnej stanici alebo Hodžovom námestí na ňu nadväzujú nočné spoje do väčšiny mestských častí.

Priame spojenie Autobusovej stanice Mlynské nivy s Letiskom mestskou hromadnou dopravou počas dňa nie je možné, odporúčame preto spojenia s jedným prestupom:

  • z Autobusovej stanice (zastávka Košická, Autobusová stanica na Prievozskej ul.) linkou 202 alebo 212 s prestupom na linku 96 na zastávke Prievozská.
  • z Letiska linkou 96 s prestupom na linku 50 na zastávke Trnavská (výstup na zastávke Autobusová stanica), alebo na linku 205 na zastávke Slovinská, alebo na linku 202 na zastávke Hraničná (výstup na zastávke Košická, Autobusová stanica).
  • z Letiska linkou 61 s prestupom na linku 205 na zastávke Bajkalská (výstup na zastávke Košická, Autobusová stanica).

Ďalšie možné spojenia je možné vyhľadať cez Plánovač cesty.

Na väčšinu ciest z Letiska je potrebné zakúpiť si cestovný lístok s časovou platnosťou 60 minút v cene 1,20 € (obyčajný) / 0,60 € (zľavnený). Pre objemnejšiu batožinu je potrebný zľavnený 15-min. cestovný lístok, ktorý pre batožinu platí 180 minút. Jednorazové cestovné lístky i predplatné cestovné lístky na letisku odporúčame zakúpiť v multifunkčných automatoch v príletovej hale letiska.

Ak využívate služby mobilných operátorov Telekom (T-Mobile SK), Orange SK alebo O2 SK a potrebujete nezľavnený lístok a cestujete s batožinou, je výhodné využiť 40- alebo 70-minútový SMS lístok v cene 1,00 €, resp. 1,30 € odoslaním prázdnej SMS na číslo 1140 (40-min.) resp. 1100 (70-min.), ktorý platí aj na nočné spoje a zahŕňa aj dovozné za batožinu. Pred nastúpením do vozidla je nutné počkať na spätnú SMS s cestovným lístkom.


11th Feb 2019
-mhd-

Comments

No comment has been posted yet.

Login: Password:

🙂😃😁😂😅
😆😉😊😋😛
😎😗😍🤪🙃
😶😐😏🤔🤨
🙄😣😥😮😲
🙁😕😖😫😞
😭🤐😴😬😨
😱😵😠🤬🤑
😷🤒🤕🤮😇
🤓😈💀👽🤖
❗❓💗👍👎

You can attach up to 5 files in JPG, PNG, GIF and PDF format (max. 8 MB).
You can add description to each file. By uploading files you agree with Terms of use.