Discussion Forum › General Discussion

Add post

Add reply

Edit comment

Login
Password
You can attach up to 5 files in JPG, PNG, GIF and PDF format (max. 32 MB). You can add description to each file. By uploading files you agree with Terms of use.
Reply on: d3k0 #92290:
Neviem, ale prišlo by mi divné, že sa prihlásim niekde do školy a mám sa teraz starať do liniek MHD. Veď to by malo byť DPB jasné, aké prepravné prúdy sa tam uskutočňujú a keď nie je, tak je chyba niekde niekde inde.
Reply on: enumaelish #92289:
vid www.euba.sk, ked chces vediet rozvrh semestra... Okrem toho, skusky zacinaju a koncia kedy koho napadne, to ma tak chodit aj 184? Najlepsie kazdy den pocas skuskoveho uplne inak? A to nehovorim o koncoch skusok, ktore uz naozaj nikto odhadnut nemoze.

Rad by som vedel, kde bolo tych 14000 studentov EUBA, co sa teraz stazuju, ked bolo verejne zhromazdenie k MHD v Petrzalke? Kde boli vsetci, ked tu od oktobra visela informacia o tom, co sa chysta? Preco sa ozyvaju az teraz? Nech mi nikto nehovori, ze nikto z tych 14000 studentov na imhd.sk nechodi a ani necita ziadne noviny. Spoluzodpovednost za to, co sa spravilo s 84/184 nesu aj oni, pretoze ked sa mali ozvat, tak mlcali. Lenze namiesto nich sa ozyvali skor ti, ktori nadavali este aj na zavedenie 184...
Reply on: AAA #92264:
L184 im stačí, tak ako to je teraz to je fajn ale hovorím, že premávka by sa mala rozšíriť aj na skúškové obdobie. Cez prednáškové by chodila tak ako teraz a cez skúškové by stačili odchody/príchody podľa začiatkov a koncov skúšok v EUBA, čo by určite bolo max. 4 odchody tam a 4 späť v čase 7:00 až 15:00. Teda aspoň myslím, že VŠ majú tak všetky skúšky doobeda. Stále nechápem prečo však L184 premáva len do 3.5. ?! Prednáškové nekončí až koncom mája???
Reply on: luky133 #92279:
No, vyzera to lepsie ako Bus Simulator, lebo tam sa nedalo robit vlastne nic.. toto ma tusim aj zastavky na znamenie..takze sa veeelmi tesim 🙂

Re #92281 SU18: Velmi dobry prispevok. Bez neho by sme sa nezaobisli.
Re 810zssk: Takže oznamujem ti, keďže v BB si bol z toho celý bez seba, že na zastávkach (aspoň v Petržalke) už visia prázdninové CP (93, 94) platné od 27.12.2007.
Reply on: luky133 #92279:
caw s kade sa da stiahnut?
Reply on: Mike #92280:
Dovolím si tvrdiť, že plnohodnotný 4-pruh tam nie je.. Totiž autá snažiace sa zaparkovať na chodníku, pri parkovaní blokujú pravý jazdný pruh (v oboch smeroch).. Dokonca aj pri križovatke, to je jedno... Ešte sa mi nestalo, keď som tade išiel, že by sa bus/t-bus nemusel vyhýbať parkujúcim autám..
Práve preto by mali byť na celej Štefánikovej stĺpiky.. Čo by ale povedali ľudia, ktorí tam majú byty, kancelárie atď, to neviem.. To je ale komplexný problém celého mesta.. Na najvyťaženejších radiálach sa parkuje, inde sa ruší parkovanie kvôli rozšíreniu cesty... začarovaný kruh..
pozrite si obrazky na kosickom imhd ?
cawte, pekne mate busiky v blave ale v Košiciach su ovela krajsie lebo mame Solarisy Urbino 18. su super. papa ?
Reply on: hoppusmark01 #92278:
To jasné, ale pokiaľ negatívne vplyvy bus pruhu ovplyvnia aj prevádzku samotných busov tak, že sa do pruhov ani nedostanú, alebo namiesto 20 minút bude prejazd úsekom trvať 17, moc zásadný zmysel to mať nebude.
A navyše špecificky Štefánikova je súčasťopu prvého mestského okruhu, ktorý je v úsekoch medzi križovatkami až na malé výnimky 4 pruhový. ☺
Čo hovoríte na nový autobusový simulátor?
http://www.bussimulatorgame.com/ ?
Ževraj je lepší nez Bus Simulator a dokonca môžete predávať aj lístky či čo 🙂
Reply on: hoppusmark01 #92277:
a vlastne po Štefánikovej premáva toľko liniek MHD (vrátane nosných) a tak často, že si to zaslúži BUS-pruh bez akéhokoľvek ohľadu na IAD..
Reply on: Mike #92276:
Aspoň by to mohli vyskúšať, čo by to spravilo..
Nemyslím si, že by boli kolóny až na Hodžovo námestie... Ono aj bez toho BUS-pruhu sa tie kolóny za nejaký čas dostanú až po Hodžovo námestie.. Ak by sme to ale teraz riskli, a oddelili autobusy od IAD, malo by to dosť veľký význam pre MHD, ktorá by nemusela stáť v zápchach...
Okrem toho by to mohlo mať pozitívny dopad aj na IAD, keďže pravý BUS pruh by bol aj pre autá, odbočujúce doprava na Leškovu, a tak by odbočujúce autá nebrzdili tie ostatné, ako je to teraz..
Reply on: hoppusmark01 #92273:
OK, potom je na zamyslenie, odkiaľ by ten bus pruh mal začínať. Dajme tomu že od zastávky Hodžovo Nám. Ale je riziko, že v otm jednom, zvyšnom pruhu, bude taká kolóna, že zablokuje už križovaktu Hodžovo Nám. a tým znemožní prejazd ostatných liniek a vôbec, kým sa do toho bus-pruhu dostanú. Už dnes to tam býva divoké.
už keď som sa rozpísal, tak ešte jedna otázka...kedy mesto mieni zrekonštruovať homelessácke prístrešky zastávok Zochova a Patrónka????
Reply on: hoppusmark01 #92273:
Ale vsak urcite, uz davno tam mohli byt "gule" s tym, ze autobus by vosiel do zastavky z BUS pruhu a potom by chytal zelenu na smer Sokolska.
ináč na Štefánikovej pred zastávkou SAV v smere na Hl.st. by sa už poriadne zišiel BUS-pruh. Hlavne poobede sú tam brutálne kolóny áut a medzi nimi trčia autobusy..Potom ten semafór stihnú 2 autobusy naraz, lenže na zastávku za ním sa zmestí 1,5 autobusu ? Ak by tam bol samostatný BUSpruh, mohlo by sa vyriešiť aj púšťanie autobusov na zastávku len po jednom..
Reply on: frenky #92271:
veď práve kvôli tomu som sem ten odkaz dal.. nech si každý porovná a spraví úsudok o tom, ako sa obnovuje vozový park inde a ako v BA..

Change view

Structure
Order
Posts on page

Search in topic

Search text
Date from
Date to
You can search for more expressions divided by the space.
Guidance for advanced search can be found here.