Nové autobusy SOR NS 12 sa zaraďujú do premávky

Doterajšie autobusy s CNG pohonom budú nahradené novými naftovými vozidlami.

Na linky MHD Zvolen sa od 30. júla 2022 začínajú zaraďovať nové nízkopodlažné autobusy SOR NS 12 diesel. V rámci obnovy vozidlového parku zvolenskej MHD zakúpil dopravca SAD Zvolen 24 nových autobusov SOR s naftovým pohonom. Autobusy postupne nahradia väčšinu doterajšieho vozidlového parku tvoreného autobusmi Karosa B 732 CNG, Karosa B 952 a Irisbus Citelis CNG.

Z pôvodného vozidlového parku zostanú v prevádzke štyri staršie autobusy Irisbus Citelis 12M, ktoré budú ako dočasné do dodania štyroch nových autobusov Scania Citywide CNG, ktoré mesto Zvolen plánuje zakúpiť v rámci svojho eurofondového projektu.

Nové autobusy SOR NS 12 diesel sú plne nízkopodlažné, trojdverové, klimatizované a vybavené Wi-Fi pripojením k internetu a USB nabíjačkami pre cestujúcich, taktiež systémom automatického počítania cestujúcich a interiérovým kamerovým systémom. V rámci tarifného systému mesto požadovalo autobusy vybaviť odbavovacími zariadeniami pri každých dverách, ale keďže nástup všekými dverami ešte mesto nezaviedlo, pri druhých a tretích dverách sa nachádzajú iba držiaky na čítačky kariet. Vozidlá sú v červeno-čiernom vyfarbení, náter dopĺňajú erby mesta a nápisy Mesto Zvolen. Novinkou informačného systému je displej s číslom linky aj na ľavom boku vozidla (týmto displejom boli dodatočne vybavené aj dočasné Citelisy), LED displeje zobrazujú číslo linky zelenou farbou a text bielou farbou. Ďalšou novinkou vo zvolenskej MHD je aj dopytové otváranie dverí.

Viac k téme

Komentáre

K tomuto materiálu zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Pridať príspevok

Pridať odpoveď

Upraviť príspevok

Login
Heslo
K príspevku je možné pridať najviac 5 súborov vo formátoch JPG, PNG, GIF a PDF (max. 8 MB). Ku každému súboru je možné pripojiť bližší textový opis. Pridaním súborov súhlasíte s Podmienkami používania.