Počas ETM 2023 budú v Leviciach jazdiť autobusy s alternatívnym pohonom (16. – 22.9.2023)

Dva elektrobusy a jeden CNG autobus si môžu vyskúšať obyvatelia Levíc počas Európskeho týždňa mobility.

V rámci tohtoročného Európskeho týždňa mobility si budú môcť cestujúci mestskou hromadnou dopravou v Leviciach vyskúšať cestovanie troma autobusmi s alternatívnym pohonom. Arriva Nové Zámky od 16. do 22. septembra 2023 nasadí do premávky v Leviciach dva prezentačné elektrobusy - SOR NS 12 Electric a MAN Lion's City 12E - a jeden autobus Iveco Streetway 12M s pohonom na stlačený zemný plyn (CNG), ktoré bude mať zapožičané od ich výrobcov.

Podrobnejšie sa budú mať obyvatelia Levíc možnosť oboznámiť sa s autobusmi vo štvrtok 21. septembra od 9:00 na Námestí hrdinov. „Na podujatí pre verejnosť sa zúčastnia zástupcovia dodávateľov všetkých troch značiek, ktorí podrobne predstavia ich vlastnosti a výhody. V informačnom stánku dopravcu – spoločnosti ARRIVA – sa budú môcť záujemcovia dozvedieť viac o verejnej osobnej doprave, výhodách bezkontaktných čipových kariet či súťaži o dopravné kredity vo výške 10, 20 a 30 eur na čipovú kartu ARRIVA. Tí, ktorých láka práca vodiča autobusu, tu získajú podrobné informácie o jej náplni, výhodných platových podmienkach a možnostiach, ako získať potrebnú kvalifikáciu. Pre deti z materských a základných škôl sú pripravené okružné jazdy po meste," uvádza Arriva vo svojej tlačovej správe.

Nabíjanie elektrobusov bude počas testovacej prevádzky zabezpečené vo vozovni spoločnosti Arriva v Leviciach. Plnenie CNG do autobusu Iveco Streetway bude zabezpečené na plničke CNG v Leviciach. Elektrobusy na jedno nabitie batérií prejdú okolo 250 až 300 kilometrov, plynový autobus má na jedno naplnenie nádrží dojazd okolo 500 km.

„Vozidlá na alternatívny pohon, ktoré šetria životné prostredie, budú už o niekoľko rokov tvoriť minimálne polovicu flotily autobusov MHD vo všetkých slovenských mestách. Preto chceme, aby sa naši cestujúci, ale aj objednávatelia verejnej dopravy s týmito vozidlami zoznámili a otestovali na vlastnej skúsenosti ich pohodlie, bezpečnosť, spoľahlivosť či komfort jazdy,“ povedal Michal Horák, generálny riaditeľ spoločností ARRIVA na Slovensku.

Arriva Nové Zámky v súčasnosti zabezpečuje MHD v Leviciach na deviatich linkách s 8 autobusmi s naftovým pohonom.

Komentáre

K tomuto materiálu zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Pridať príspevok

Pridať odpoveď

Upraviť príspevok

Login
Heslo
K príspevku je možné pridať najviac 5 súborov vo formátoch JPG, PNG, GIF a PDF (max. 32 MB). Ku každému súboru je možné pripojiť bližší textový opis. Pridaním súborov súhlasíte s Podmienkami používania.