Európsky týždeň mobility 2019 (16. - 22.9.2019)
  • Táto informácia je zaradená v archíve. Aktuálne informácie nájdete v ľavom menu.

DPMK sa znova zapojí do celoeurópskeho projektu Európsky týždeň mobility (ETM), ktorý bude už tradične v týždni od 16. 9. do 22. 9.

DPMK v súvislosti s týmto projektom podporí myšlienku ochrany životného prostredia. Všetkým vodičom s platným vodičským preukazom umožní cestovať v prostriedkoch MHD počas celého spomínaného týždňa zadarmo. Občania, ktorí oprávňujúci doklad nevlastnia, budú môcť zadarmo cestovať verejnou dopravou v nedeľu 22. 9. na tzv. Svetový deň bez áut. Bezplatné cestovanie sa týka aj vozidiel nočných liniek.

Podujatie umožňuje mestám či obciam vyskúšať si alternatívy trvalo udržateľnej dopravy. Motivuje jednotlivcov častejšie využívať udržateľné spôsoby dopravy, ako sú verejná hromadná doprava, pešia chôdza či cyklistika. Tak môžu znížiť emisie, zlepšiť kvalitu ovzdušia a urobiť z mestských častí príjemnejšie miesta pre život aj prácu.

Témou aktuálneho ročníka je Bezpečná chôdza a cyklistika so sloganom Prejdime sa spolu! Tento rok počas ETM bude dôraz kladený na bezpečnú chôdzu a jazdu na bicykli, ako aj na ich výhody pre zdravie, životné prostredie a peňaženku. DPMK už tradične chystá súťaž Kto skôr, v ktorej si sily zmerajú autobus, električka, auto, bicykel a kolobežka. Súťaž bude prebiehať v pondelok 16. 9. od 7:30, zraz je na zastávke Spoločenský pavilón a trasu ukončia na Námestí osloboditeľov.

V rámci nedeľného programu DPMK pripravuje prezentáciu mimoriadneho cyklobusu linky  14 a tiež prezentácia histórie električkovej dopravy v Košiciach. Linka bude premávať od 10:30 každú hodinu zo zástavky Námestie Maratónu mieru po cieľovú zastávku Horný Bankov, a späť.


13.9.2019
-TS DPMK-

Komentáre

K tomuto materiálu zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Login: Heslo:

🙂😃😁😂😅
😆😉😊😋😛
😎😗😍🤪🙃
😶😐😏🤔🤨
🙄😣😥😮😲
🙁😕😖😫😞
😭🤐😴😬😨
😱😵😠🤬🤑
😷🤒🤕🤮😇
🤓😈💀👽🤖
❗❓💗👍👎

K príspevku je možné pridať najviac 5 súborov vo formátoch JPG, PNG, GIF a PDF (max. 8 MB).
Ku každému súboru je možné pripojiť bližší textový popis. Pridaním súborov súhlasíte s podmienkami používania.