Prešovská vyhliadková 49-tka premáva aj tento rok (1.7. - 31.8.2019)

Aj v roku 2019 sa môžete odviezť vyhliadkovým midibusom.

Mesto Prešov v spolupráci s Oblastnou organizáciou cestovného ruchu Región Šariš pripravilo aj v roku 2019 pre svojich obyvateľov a návštevníkov obľúbenú atrakciu – vyhliadkový autobus Prešovskú 49-tku. Ide už o jej štvrtú letnú sezónu.

Kedy bude 49-tka premávať?

 • Júl - August
  • každý deň (pondelok-nedeľa): odchody o 13:00 a 15:00 spred radnice
  • objednávka pre ucelené kolektívy (školské zájazdy, kluby dôchodcov, firemné tímbuildingy a pod.): nutná rezervácia min. 3 prac. dni vopred na emailovej adrese info@gopresov.sk. Možnosť odchodu o 10:00, 11:30. Cena za takúto objednávku je 30 €. Kapacita autobusu pre školské zájazdy je max. 25 detí do 10 rokov, resp. 20 detí nad 10 rokov, resp. 18 dospelých ľudí.
 • September
  • len na objednávku (nutná rezervácia min. 3 prac. dni vopred na emailovej adrese info@gopresov.sk). Možnosť odchodu o 10:00, 11:30, 13:00 a 15:00. Cena za takúto objednávku je 30 €. Kapacita autobusu pre školské zájazdy je max. 25 detí do 10 rokov, resp. 20 detí nad 10 rokov, resp. 18 dospelých ľudí.

Koľko stojí lístok?

 • dieťa/senior - 2€
 • dospelý - 4€
 • rodina (2 deti + 2 dospelí) - 10€
 • skupina nad 8 členov - 3€/osoba
 • skupina detí/seniorov nad 10 členov - 1,5€/osoba

Autobus sa svojou originálnou potlačou už na prvý pohľad odlišuje od tých ostatných. Účastníci vyhliadkovej jazdy okrem histórie mesta z okna spoznajú niektoré budovy Solivaru, viaceré prešovské sídliská, uvidia aj unikátne architektonické skvosty ako cyklistický velodrom, vodárenskú vežu či prešovskú Kalváriu. Výklad je popretkávaný o mnohé zaujímavosti aj zo súčasného diania v Prešove. Autobus je klimatizovaný a jeho maximálna kapacita na sedenie je 18 miest.

Turisti môžu z autobusu vystúpiť na Solivare a objavovať túto technickú národnú kultúrnu pamiatku vlastným tempom. Vyhliadkový autobus na nich síce nebude čakať, ale vďaka spolupráci a dohode s Dopravným podnikom mesta Prešov slúži vstupenka v deň uskutočnenia vyhliadkovej jazdy zároveň aj ako jednosmerný cestovný lístok na MHD zo smeru Solivar do historického centra.

Komentáre

K tomuto materiálu zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Pridať príspevok

Pridať odpoveď

Upraviť príspevok

Login
Heslo
K príspevku je možné pridať najviac 5 súborov vo formátoch JPG, PNG, GIF a PDF (max. 8 MB). Ku každému súboru je možné pripojiť bližší textový opis. Pridaním súborov súhlasíte s Podmienkami používania.