Ako cestovať MHD na festival IXPO 2019 (26. - 28.4.2019)

Pri návšteve techologického festivalu IXPO 2019 odporúčame uprednostniť mestskú hromadnú dopravu.

© W.I.

Od 26. do 28. apríla 2019 sa na petržalskom brehu Dunaja na Tyršovom nábreží uskutoční technologický festival IXPO 2019. Prinášame základný prehľad možností, ako toto podujatie navštíviť mestskou hromadnou dopravou. Podujatie sa bude konať vo veľkom stane na Tyršovom nábreží vedľa Starého mosta a Divadla Aréna, čím bude v tejto lokalite obmedzená možnosť parkovania.

Najvýhodnejší prístup k miestu konania podujatia je od zastávky električiek Sad Janka Kráľa, Divadlo Aréna, ktorú obsluhujú linky 1 a 3 a ktorá sa nachádza v tesnej blízkosti miesta konania festivalu.

Na tieto linky je možné prestúpiť z liniek z väčšiny mestských častí v prestupných uzloch Račianske mýto (3), Blumentál (3), Kamenné námestie (3), Námestie SNP (1), Šafárikovo námestie (1, 3) a Farského (1, 3). Na vyhľadanie najvýhodnejšieho spojenia odporúčame použiť Plánovač cesty. Linky 1 a 3 sú obsluhované výlučne veľkokapacitnými nízkopodlažnými električkami.

Z Hlavnej stanice odporúčame použiť priamu linku 1 po zastávku Sad Janka Kráľa, Divadlo Aréna premávajúcu v intervale 8 minút počas pracovného dňa a v intervale 15 minút večer a počas víkendu.

Z Autobusovej stanice je možné použiť linku 50 zo zastávky Twin City (presun zo stanice cez Továrenskú ulicu) na konečnú zastávku Aupark a následný peší presun (cca 10 minút) krížom cez budovu nákupného centra a Sad Janka Kráľa na Tyršovo nábrežie. Prípadne je možné použiť linku 70 zo zastávky Košická, Autobusová stanica po zastávku Malá scéna s peším presunom (cca 4 minúty) na Šafárikovo námestie, UK a odtiaľ linkou 1 alebo 3 po zastávku Sad Janka Kráľa, Divadlo Aréna.

Pri priamych spojeniach z uvedených staníc bez prestupu postačí na prepravu 15-minútový lístok (0,70 € obyčajný / 0,35 € zľavnený). Pri ceste z Bratislavského regiónu je možné použiť niektorý z viaczónových cestovných lístkov IDS BK. Pre rodiny s deťmi odporúčame pri návšteve počas víkendu (kedy sa zároveň uskutočnia Bratislavské mestské dni) použiť 24-hodinový lístok, na ktorý vo voľných dňoch môžu spolu neobmedzene cestovať maximálne dvaja dospelí a tri deti. Tento lístok je dostupný pre zóny 100+101 (mesto Bratislava za 3,50 €), alebo pre celý Bratislavský kraj (celosieťový za 6,90 €). Zakúpiť sa dá, podobne ako ďalšie lístky IDS BK, aj na železničných staniciach a u vodičov regionálnych autobusov Slovak Lines.

Zo Starého Mesta je možné využiť aj peší presun na Tyršovo nábrežie, buď z okolia Šafárikovho námestia (zastávky MHD Šafárikovo námestie, Malá scéna, Nové SND) cez Starý most (cca 12 minút), alebo z nábrežia (zastávka Most SNP) cez Most SNP (cca 20 minút).

Komentáre

K tomuto materiálu zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Pridať príspevok

Pridať odpoveď

Upraviť príspevok

Login
Heslo
K príspevku je možné pridať najviac 5 súborov vo formátoch JPG, PNG, GIF a PDF (max. 8 MB). Ku každému súboru je možné pripojiť bližší textový opis. Pridaním súborov súhlasíte s Podmienkami používania.