MHD Levice

Levice sú okresné mesto nachádzajúce sa na juhozápade Slovenska v Nitrianskom kraji. Najvýznamnejšou dominantou mesta je Levický hrad z konca 13. storočia, ktorého históriu dnes pripomínajú nielen jeho zakonzervované ruiny, ale aj o niečo mladšia pevnosť dolného hradu známa ako Dobóovský kaštieľ. V minulosti bol obnovený sakrálny areál Kalvárie, ponúkajúci nádherný výhľad na centrum mesta, hrad a okolie mesta.

Linky a ich prevádzka

Mestskú hromadnú dopravu zabezpečuje 9 autobusových liniek. Ich trasy sú zvolené tak, aby obslúžili celé mesto. Sieť zastávok je pomerne hustá.

Denné linky premávajú v čase cca 04:35 - 23:00. Najdôležitejšie autobusové linky jazdia v pracovných dňoch každých najviac 60 minút, večer a cez voľné dni každých najviac 90 minút.

MHD v nočných hodinách (t. j. medzi 23:00 a 04:35) nepremáva.

Časť liniek prechádza zastávkami v okolí centra - napríklad Námestie hrdinov, Hotel Lev; Námestie hrdinov, pošta; Námestie Šoltésovej; Obchodný dom Pokrok, či SLSP.

Cestovné lístky a pravidlá

Cestovný lístok je možné si zakúpiť až pri nástupe do vozidla - u vodiča, resp. v predajnom termináli pri 1. dverách. Od vydania platí po dobu prepravy vo vozidle (teda po konečnú zastávku spoja linky).

Pravidelní cestujúci si môžu zakúpiť čipovú kartu, ktorú je možné využiť na nákup jednorazových cestovných lístkov so zľavou.

Na všetkých linkách MHD je možné nastupovať iba 1. dverami.

V systéme MHD sú všetky zastávky stále.

Vozidlový park

Vozidlový park dopravcu na linkách MHD aktuálne tvorí 8 autobusov. Všetky sú aspoň čiastočne nízkopodlažné a klimatizované. Na niektorých spojoch liniek MHD sa však môžu objaviť i prímestské vozidlá dopravcu.

Dopravca

Arriva Nové Zámky, a. s.,
organizačná jednotka Levice

Komentáre

K tomuto materiálu zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Pridať príspevok

Pridať odpoveď

Upraviť príspevok

Login
Heslo
K príspevku je možné pridať najviac 5 súborov vo formátoch JPG, PNG, GIF a PDF (max. 32 MB). Ku každému súboru je možné pripojiť bližší textový opis. Pridaním súborov súhlasíte s Podmienkami používania.