MHD Štúrovo

© Henrich Kleiner

Štúrovo je okresné mesto nachádzajúce sa na juhozápade Slovenska v Nitrianskom kraji v susedstve maďarského Ostrihomu s ktorým ho spája Most Márie Valérie z roku 1895. Naň plynulo nadväzuje mestská pešia zóna, neďaleko ktorej sa nachádza veľké termálne kúpalisko Vadaš.

Linky a ich prevádzka

Mestskú hromadnú dopravu zabezpečujú 3 autobusové linky. Ich trasy sú zvolené tak, aby obslúžili celé mesto. Sieť zastávok je pomerne hustá.

Denné linky premávajú v čase cca 03:30 - 19:00. Autobusové linky jazdia v pracovných dňoch každých najviac 150 minút, večer a cez voľné dni každých najviac 270 minút.

MHD v nočných hodinách (t. j. medzi 19:00 a 03:30) nepremáva.

Časť liniek prechádza zastávkami v okolí centra - napríklad Hlavná, pošta, Mestský úrad, či Autobusové stanovište.

Cestovné lístky a pravidlá

Cestovný lístok je možné si zakúpiť až pri nástupe do vozidla - u vodiča, resp. v predajnom termináli pri 1. dverách. Od vydania platí po dobu prepravy vo vozidle (teda po konečnú zastávku spoja linky).

Pravidelní cestujúci si môžu zakúpiť čipovú kartu, ktorú je možné využiť na nákup jednorazových cestovných lístkov so zľavou.

Na všetkých linkách MHD je možné nastupovať iba 1. dverami.

V systéme MHD je niekoľko zastávok na znamenie. Pri nástupe na takejto zastávke je potrebné stáť tak, aby cestujúceho vodič videl už z väčšej vzdialenosti. Pred vystupovaním na takejto zastávke treba v dostatočnom predstihu stlačiť príslušné tlačidlo.

Vozidlový park

Vozidlový park dopravcu na linkách MHD aktuálne tvorí približne 1 čiastočne nízkopodlažný autobus vybavený klimatizáciou. Na niektorých spojoch liniek MHD sa však môžu objaviť i prímestské vozidlá dopravcu.

Vozidlá

Dopravca

Arriva Nové Zámky, a. s.,
organizačná jednotka Štúrovo

Viac informácií

Kontakt na dopravcu

Komentáre

K tomuto materiálu zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Pridať príspevok

Pridať odpoveď

Upraviť príspevok

Login
Heslo
K príspevku je možné pridať najviac 5 súborov vo formátoch JPG, PNG, GIF a PDF (max. 8 MB). Ku každému súboru je možné pripojiť bližší textový opis. Pridaním súborov súhlasíte s Podmienkami používania.