MHD Šaľa

© Tootti

Šaľa je okresné mesto v Nitrianskom kraji nachádzajúce sa juhozápadne od Nitry. Najstaršou budovou v meste je renesančný kaštieľ, pôvodne vodný hrad z 15. storočia nachádzajúci sa blízko centra, hneď vedľa rímskokatolíckeho kostola sv. Margity z 19. storočia.

Linky a ich prevádzka

Mestskú hromadnú dopravu zabezpečuje 1 autobusová linka. Jej trasa je zvolená tak, aby obslúžila celé mesto. Sieť zastávok je pomerne hustá.

Linka premáva v čase cca 03:15 - 21:00. Jazdí v pracovných dňoch každých najviac 60 minút a cez voľné dni každých najviac 180 minút.

MHD v nočných hodinách (t. j. medzi 21:00 a 03:15) nepremáva.

Linka MHD prechádza zastávkami v okolí centra - napríklad Olympia, či Večierka.

Cestovné lístky a pravidlá

Cestovný lístok je možné si zakúpiť až pri nástupe do vozidla - u vodiča, resp. v predajnom termináli pri 1. dverách. Od vydania platí po dobu prepravy vo vozidle (teda po konečnú zastávku spoja linky).

Pravidelní cestujúci si môžu zakúpiť čipovú kartu, ktorú je možné využiť na nákup jednorazových cestovných lístkov so zľavou.

Na linke MHD je možné nastupovať iba 1. dverami.

V systéme MHD sú všetky zastávky stále.

Vozidlový park

Vozidlový park dopravcu na linkách MHD aktuálne tvorí približne 1 nízkopodlažný elektrický autobus vybavený klimatizáciou. Na niektorých spojoch liniek MHD sa však môžu objaviť i prímestské vozidlá dopravcu.

Vozidlá

Dopravca

Arriva Nové Zámky, a. s.,
organizačná jednotka Šaľa

Viac informácií

Kontakt na dopravcu

Komentáre

K tomuto materiálu zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Pridať príspevok

Pridať odpoveď

Upraviť príspevok

Login
Heslo
K príspevku je možné pridať najviac 5 súborov vo formátoch JPG, PNG, GIF a PDF (max. 8 MB). Ku každému súboru je možné pripojiť bližší textový opis. Pridaním súborov súhlasíte s Podmienkami používania.