MHD Svit (od 1.1.2022)

Svit je mesto v Prešovskom kraji nachádzajúce sa na západ od Popradu. Je jedným z najmladších miest na Slovensku, založené bolo v 30. rokoch 20. storočia firmou známeho českého podnikateľa Tomáša Baťu, ktorá zamýšľala postaviť veľkú továreň na výrobu umelého hodvábu. Názov mesta je údajne odvodený od skratky názvu prvej továrne na jej území - „Slovenská viskózová továreň“.

Linky a ich prevádzka

Mestskú hromadnú dopravu zabezpečuje 1 autobusová linka. Jej trasa je zvolená tak, aby obslúžila centrum mesta a mestskú časť Podskalka. Sieť zastávok je pomerne hustá.

Linka premáva v čase cca 05:00 - 22:30.

MHD v nočných hodinách (t. j. medzi 22:30 a 05:00) nepremáva.

Linka MHD prechádza zastávkami v okolí centra - napríklad Pošta, či Kultúrny dom.

Cestovné lístky a pravidlá

Cestovné lístky sa predávajú vo vozidle u vodiča autobusu. Platba za lístok je možná v hotovosti, alebo dopravnou kartou. Dopravnú kartu s kreditom je možné vybaviť online cez e-shop dopravcu.

Na linke MHD je možné nastupovať iba 1. dverami.

V systéme MHD nie sú zastávky na znamenie.

Vozidlový park

Vozidlový park dopravcu na linkách MHD aktuálne tvorí 1 nízkopodlažný malokapacitný autobus, v zálohe je tiež jedno náhradné vozidlo.

Dopravca

Brynczka, s.r.o.

Komentáre

K tomuto materiálu zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Pridať príspevok

Pridať odpoveď

Upraviť príspevok

Login
Heslo
K príspevku je možné pridať najviac 5 súborov vo formátoch JPG, PNG, GIF a PDF (max. 8 MB). Ku každému súboru je možné pripojiť bližší textový opis. Pridaním súborov súhlasíte s Podmienkami používania.