V prímestskej doprave pribudne 40 nových autobusov
  • Táto informácia je zaradená v archíve. Aktuálne informácie nájdete v ľavom menu.

Dopravca Slovak Lines prevzal od dodávateľa ďalšiu dodávku nových klimatizovaných autobusov.

V utorok 1. apríla 2014 na Autobusovej stanici Mlynské nivy symbolicky prevzal regionálny dopravca Slovak Lines 40 nových čiastočne nízkopodlažných klimatizovaných autobusov Iveco Crossway LE Line 12M. Ide o druhú časť veľkej obnovy vozidlového parku autobusov tejto spoločnosti, ktorá začala už minulý rok dodávkou 45 autobusov Iveco Crossway. Obnova autobusov by sa mala zavŕšiť v roku 2015. Celkovo tak v týchto dňoch bude na cestách Bratislavského kraja jazdiť už 85 týchto autobusov.

Slávnostného odovzdávania nových autobusov sa okrem riaditeľa spoločnosti Slovak Lines Petra Sádovského zúčastnil aj zástupca dodávateľskej spoločnosti Auto-Impex Július Hron a výrobcu autobusov Iveco Bus reprezentovali Pierre Lahutte, senior vice prezident Iveco Bus a Jan Kimla, obchodný riaditeľ Iveco Bus pre strednú a Východnú Európu.

Ako uviedol generálny riaditeľ Slovak Lines P. Sádovský, novými autobusmi sa rozširuje komfort cestovania v rámci Bratislavského kraja nízkopodlažnými a klimatizovanými autobusmi. Autobusy budú zaradené do prevádzky v najbližších dňoch a budú rovnomerne rozložené na všetky hlavné smery (Záhorie, Pezinok, Senec, Šamorín). Autobusy môžu využívať aj cestujúci v Bratislave v rámci Integrovaného dopravného systému Bratislavského kraja.

Komfort pri cestovaní okrem klimatizovaného interiéru zabezpečuje aj bezplatný prístup k wi-fi internetu vo všetkých vozidlách. Autobusy sú vybavené optickým informačným systémom firmy Bustec. Nástup cestujúcich na invalidných vozíkoch uľahčuje výklopná plošina pri druhých dverách. Autobusy odvezú 45 sediacich a 43 stojacich cestujúcich. Vozidlá poháňa výkonný motor Iveco Tector 6 s výkonom 220 kW.


1.4.2014
-Matej Kavacký-

Komentáre

Login: Heslo:

🙂😃😁😂😅
😆😉😊😋😛
😎😗😍🤪🙃
😶😐😏🤔🤨
🙄😣😥😮😲
🙁😕😖😫😞
😭🤐😴😬😨
😱😵😠🤬🤑
😷🤒🤕🤮😇
🤓😈💀👽🤖
❗❓💗👍👎

K príspevku je možné pridať najviac 5 súborov vo formátoch JPG, PNG, GIF a PDF (max. 8 MB).
Ku každému súboru je možné pripojiť bližší textový popis. Pridaním súborov súhlasíte s podmienkami používania.

Dispecer1.4.2014 17:50 #1 Re:
Bude mať SL i "faceliftované" Crosswaye LE?