MHD Vranov nad Topľou

Vranov nad Topľou je okresné mesto nachádzajúce sa na východe Slovenska v regióne Horný Zemplín v Prešovskom kraji. Najcennejšou pamiatkou mesta je neskorogotická rímskokatolícka Bazilika Narodenia Panny Márie postavená v 16. storočí.

Linky a ich prevádzka

Mestskú hromadnú dopravu zabezpečujú 2 autobusové linky. Ich trasy sú zvolené tak, aby obslúžili celé mesto. Sieť zastávok je pomerne hustá.

Denné linky premávajú v čase cca 05:15 - 22:45. Autobusové linky jazdia v pracovných dňoch každých najviac 210 minút, večer a cez voľné dni každých najviac 300 minút.

MHD v nočných hodinách (t. j. medzi 22:45 a 05:15) nepremáva.

Všetky linky prechádzajú zastávkami v okolí centra - napríklad Hlavná pošta, Obchodný dom Jednota, či Mestský úrad.

Cestovné lístky a pravidlá

Cestovný lístok je možné si zakúpiť až pri nástupe do vozidla - u vodiča, resp. v predajnom termináli pri 1. dverách. Od vydania platí po dobu prepravy vo vozidle (teda po konečnú zastávku spoja linky).

Pravidelní cestujúci si môžu zakúpiť čipovú kartu, ktorú je možné využiť na nákup jednorazových cestovných lístkov so zľavou.

Na všetkých linkách MHD je možné nastupovať iba 1. dverami.

V systéme MHD nie sú zastávky na znamenie.

Vozidlový park

Vozidlový park dopravcu na linkách MHD aktuálne tvoria 2 autobusy. Oba sú aspoň čiastočne nízkopodlažné. Na niektorých spojoch liniek MHD sa však môžu objaviť i prímestské vozidlá dopravcu.

Dopravca

SAD Humenné, a. s.,
odštepný závod Vranov nad Topľou

Komentáre

K tomuto materiálu zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Pridať príspevok

Pridať odpoveď

Upraviť príspevok

Login
Heslo
K príspevku je možné pridať najviac 5 súborov vo formátoch JPG, PNG, GIF a PDF (max. 8 MB). Ku každému súboru je možné pripojiť bližší textový opis. Pridaním súborov súhlasíte s Podmienkami používania.