Diskusné fórum › Všeobecná diskusia

Pridať príspevok

Pridať odpoveď

Upraviť príspevok

Login
Heslo
K príspevku je možné pridať najviac 5 súborov vo formátoch JPG, PNG, GIF a PDF (max. 8 MB). Ku každému súboru je možné pripojiť bližší textový opis. Pridaním súborov súhlasíte s Podmienkami používania.
Len tak informačne. Odo dnes 26.7.2021 do 6.8.2021 je zatvorená predajňa cestovných lístkov v NS Opál na Sekčove.

https://www.dpmp.sk/_uploads/files/60d17e59ed.pdf
Reakcia na: Jan Vartas #25255:
Moc děkuji za odpověď.
Reakcia na: Jaroslav_T #25254:
Vozovňa stále patrí DP a stále tu parkujú kamióny. 2. prevádzka vozovne trvala od 2.10.1995 do 15.11.2000. Používať sa dá, stačí ju pripojiť cez výhybky k ostatnej sieti.
Páni kolegové, dovolím se zeptat:
vozovna Solivar je už kolik roků mimo provoz. Předloni tam stálo několik kamiónů (letos se tam určitě nedostanu).
Patří vozovna Solivar pořád DPMP? Parkují tam kamióny i dnes? Je možno vozovnu použít při nějakých mimořádnostech?
UVO zamietlo namietky proti obstaravaniu parcialov pre DPMP. Namietajuci sa odvolal, takže čaká nás ďalší odklad minimalne o 3 mesiace. Osobne som si takmer istý, že aj odvolanie dopadne rovnako a Prešov ma fakt smolu, že po Česku si musí túto obstarávaciu bitku absolvovať práve on.
Reakcia na: rexino #25251:
Áno, citujem z dôvodovej správy DPMP, ktorú som prilepil v príspevku nižšie:

"Strata vo výkonoch vo verejnom záujme za rok 2020 je vo výške 2 668 954 EUR. Mesto Prešov v zmysle platnej zmluvy by malo uhradiť stratu najneskôr do 31.12.2021. DPMP, a.s. bude musieť uhradiť svoj záväzok za dodávku autobusov v prípade ich dodávky potvrdenej spoločnosťou SOR Libchavy, s.r.o. najneskôr v decembri 2021. Prioritou pri financovaní nákupu zostáva použitie vlastných zdrojov. V prípade, že by nedošlo k úhrade straty vo výkonoch vo verejnom záujme za rok 2020 v termíne do 31.12.2021, tak bude potrebné získať na financovanie nákupu úverové zdroje."
Reakcia na: Jur@j #25250:
To znamena ze si ten uver na zaklade tohto uznesenia aj moze brat?
Reakcia na: Jur@j #25244:
Zmena uznesenia bola schválená, takže podnik si môže zakúpiť aj zvyšných 9 busov. Financovanie buď formou úveru alebo z vlastných zdrojov - po doplatení straty.
Reakcia na: DanielBusak22 #25248:
Táto otázka ma tak zarazila, až som si musel skontrolovať tabuľky, či sme tieto zastávky vôbec dali v jeseni nahrať. Našťastie dali, aj zrušený Hypermarket.

Nahrávky ale nemám a aj keby som mal, tak ich voľne šíriť nemôžem...
Dobry den , nema niekto hlasenie zastavok Hm Tesco a Sprava dialnic?
Reakcia na: Solider #25246:
nepoznam presne znenie zakona, no prilohy sa nezverejnuju skoro nikdy, aj ked je explicitne uvedene to, co pises, teda ze "je sucastou prilohy 1"... samozrejme je to skoda.
Reakcia na: Tomas #25226:
Podľa zákona sa nemusia zverejňovať len určité typy príloh, ako napríklad technické výkresy, či výpočty. Ak je však v zmluve definované, že sa kupuje autobus a jeho popis je súčasťou prílohy č. 1, tak sa predsa musí zverejniť aj príloha, pretože tam je predmet kúpy definovaný podrobnejšie. To sa robí z právneho hľadiska preto, aby hlavná časť zmluvy ostala prehľadnejšia.

Verejnosť má mať prístup k informáciám, aby vedela, ako sa nakladá s verejnými prostriedkami. Preto presnejšia definícia predmetu kúpy podľa zmluvy by mala byť zverejnená tiež.
https://www.uvo.gov.sk/vyhladavanie-dokumentov/detail/3149260
Navrhujem DPMP nazvať nabudúce obstarávania v štýle
"Nákup XY - pokus 1" 🙃
Od 2.6.2021 vstúpila do platnosti úprava článku 5 prepravného poriadku prešovskej MHD:

https://www.dpmp.sk/_uploads/files/2e066ab587.pdf
Reakcia na: Jur@j #25239:
Good job done!
Reakcia na: Jur@j #25239:
Aj my dakujeme za vsetku vykonanu pracu!
Priatelia, kolegovia, dopraváci,

po niekoľkých rokoch dochádza k zmene na adminovskej "stoličke" v prešovskej sekcii imhd. Moje pôsobenie, ktoré začalo v januári 2017 sa teraz končí a vystrieda ma mladšia a húževnatejšia krv. Od júla budem na imhd bežným návštevníkom a možno občasným prispievateľom v diskusii. Keďže máme všetci radi štatistiku, neodpustil som si a musel som zhromaždiť zopár čísel z môjho pôsobenia:

- doposiaľ som pridal 2072 fotografií a materiálov,
- vytvoril som vyše 800 fotoupdatov,
- pridal som 41 ankiet,
- napísal som 62 článkov z kategórie Extra (vozidlové novinky, dielenské okienka, reklamy...),
- napísal som 67 článkov z kategórie Neprehliadnite.

Snáď toto drobné číselné spomínanie nikoho neurazilo. Chcel by som sa na záver poďakovať všetkým užívateľom a najmä prispievateľom, či už do diskusie alebo do galérie, že pomáhali tvoriť obsah prešovskej sekcie. Vďaka vám patrí prešovská sekcia k najnavštevovanejším. Verím, že ste boli s mojou prácou aspoň trochu spokojní, garantujem vám, že budete spokojní aj s mojím nasledovníkom 🙂. Prajem vám všetko dobré 💗

Zmeniť zobrazenie

Štruktúra
Zoradenie
Počet príspevkov na stranu

Vyhľadávanie v téme

Hľadaný text
Dátum od
Dátum do
Hľadá sa v texte príspevku aj v mene používateľa.
Súčasne je možné hľadať viac výrazov oddelených medzerou.