Este k dnesnej navsteve chalanov z ba.imhd.sk u nas.
Bystrica sa ukazala rozpacito. Trolejbusy bez VP vyzerali odpudzujuco - 1508, 1526!, ale aj 1517. Hoci pocit z jazdy bol OK.
Nakladnostou sa BB vyrovna len bratislavskej MHD.
Napravili to len autobusy. Stretali sme samu 741, 961, Citybusy.
Aj 732 su OK, nemali sme "stastie" na 006AG.
Bystrica sa ukazala rozpacito. Trolejbusy bez VP vyzerali odpudzujuco - 1508, 1526!, ale aj 1517. Hoci pocit z jazdy bol OK.
Nakladnostou sa BB vyrovna len bratislavskej MHD.
Napravili to len autobusy. Stretali sme samu 741, 961, Citybusy.
Aj 732 su OK, nemali sme "stastie" na 006AG.
Vladimír
Možno som obmedzený (skúste ma presvedčiť a možno zmenim názor), ale celkom nechápem, prečo sa stále debata nesie v rovine akejsi humánnej a nehumánnej čiastky za čiernu jazdu. Čierna jazda je krádež a podľa mňa ju nemožno odbíjať smiešnymi pár stovkami.
Jediné, čo by som bez váhania znížil, je pokuta za zabudnutie predplatného lístka. V Prešove je extrémne vysoká - dvadsaťnásobok cestovného (v iných mestách len desaťnásobok) - 200 Sk. Tu by som neváhal dať aj napr. 50 Sk.
Re #2867 S499.1023: Jasné, to áno. Ak sú kontroly extra časté, tak výška pokuty môže ísť smerom nadol. Ale na druhej strane, je ekonomicky únosné zvyšovať stavy revízorov? Kde je tá hranica kde sa dve motivácie výška pokuty/početnosť kontrol prelínajú?
Re #2870 Petik o falošných revízoroch: 100%-tný súhlas.