Reakcia na: Majkl #2852:
V Prešove sa pravdepodobne bude taktiež pokuta pri zaplatení vo vozidle alebo do niekoľkých dní znižovať. Oproti iným podnikom však len zo súčasných 1000 na 800 Sk. Na DP existuje názor, že pokuta nemôže byť nižšia ako dvojnásobok mesačného cestovného, inak je to nezmysel.
Majkl
Ak si dobre pamätám, tak napr. v Brne mali oveľa väčší rozdiel medzi platbou pokuty v hotovosti (to bolo asi 200 Kč) oproti platbe na podniku (asi 600 Kč), takže sa oplatilo jazdiť na čierno a z času na čas zaplatiť pokutu, potom to preto zvýšili na 400 Kč.