Kreativita týchto skorumpovaných ekopokrytcov je obdivuhodná.
"Po novom musia byť nielen taxíky, ale aj prenajímané či sprostredkované autá vybavené motorom emisnej normy Euro 6. Zároveň sa rovnako ako taxíky musia vždy po odvoze zákazníka vrátiť do centrály resp. na pridelené stanovisko."
Na jednej strane nariaďujú ekologické motory, na druhej strane zbytočné jazdy prázdneho vozidla na stanovište. Pravidlo, ktoré vyhovuje len úzkej skupine podnikateľov.
Takže lepšie je pár hejterom zapchať hubu a vystaviť sa riziku divokého zneužívania autorských práv? (Narážam na časy, keď sa fotky z imhd orezané dávali do médií hlava-nehlava.) A už duplom takýmto hejterom, ktorí nevedia argumentovať civilizovaným spôsobom? Na úkor investovania času a energie do iks potrebnejších vecí? Navyše po skúsenostiach zo slovenského trhu, že zamknutie webov je oproti očakávaniam riadne fiasko, lebo my Slováci sme lakomí a nečestní?
Či, máš v talóne nejaké prevratné pozitívum a len naňho neviem prísť?
Tam nič inšpiratívne pre platenú verziu webu veru nevidím. Šotouš žiada fotku bez vodoznaku zadarmo, nie za peniaze, v duchu jednej zo základných šotopoučiek: "Som podporovateľom verejnej dopravy, preto mám nárok na všetko (od fotografií bez vodoznaku po bezplatnú prepravu pri šotoakciách) zadarmo".
Ja osobne si neviem predstaviť, načo by mi to bolo. Reklama je našťastie rozložená veľmi decentne, zbavovať sa jej nutne nepotrebujem a toto je snáď jediný web, kde sa mi už vyskytlo niečo, na čo malo zmysel klinkúť. Decentné vodoznaky ma nemajú čím rušiť - pri prehliadaní ich aj tak veľmi nevnímam a ďalší život cudzím fotkám nechcem dávať. (To by nakoniec mohlo byť riziko novinky, že niekto nadobudne pocit, že keď za obsah platí, je "jeho" a môže ho šíriť.)
Takže by som si aj tak vybral neplatenú verziu - dúfam, že by sa nešlo proti bežným užívateľom CP, oznamov, mapiek apod. "z ľudu" tým, že sa web natvrdo zamkne.
Teoreticky, jediný zmysel vidím v tom, že by sa spoplatnila bezvodoznaková galéria za účelom stiahnutia fotky ako pozadia pracovnej plochy. Lenže opäť, o využití pochybujem, nakoľko poriadnych fotiek bez vodoznaku (aspoň teda u väčších miest) je po rôznych weboch a sieťach dostatok už dnes.
"Ak to vyžadujú okolnosti, najmä nedostatočný rozhľad, vodič je povinný zaistiť bezpečné otáčanie alebo cúvanie pomocou spôsobilej a náležite poučenej osoby." (§22, ods. 3, Zák. 8/2009 Z.z.)
Má vodič bežného autobusu pri cúvaní nepretržitý prehľad o tom, čo sa deje za vozidlom? Nemá. Preto by podľa mňa cúvať nemal. Najmä nie na verejne prístupných miestach, kde pobehujú "laickí" chodci.
Možno to tentokrát vidím jednoducho ja, ale pri NAD za vlak sa spolu s cestujúcimi obyčajne prepravuje aj vlakvedúci. Možno by ten mohol plniť funkciu spôsobilej a náležite poučenej osoby. Neočakávam, že vlakvedúci bude vodičovi autobusu referovať vzdialenosť od pevných prekážok. Ale dohliadnuť, aby za cúvajúcim autobusom neboli chodci, to by snáď šlo. Aspoň ja mám pri NAD skúsenosti, že vlakvedúci sa do menežovania jazdy busu s obľubou zapájajú. Osobitnou spomienkou navždy zostane iniciatívna sprievodkyňa, ktorá, stojac na schodoch predných dverí Karosy C 734 riadne vybavenej spätnými zrkadlami, sa na každej zastávke trasy NAD vyklonila a po vystúpení posledného cestujúceho vodičovi autobusu osobne oznámila, že môže zavrieť zadné dvere
Vlado, ďakujem každopádne za Tvoje vyjadrenie sa.
Ešte objasním, kam som vlastne touto otázkou smeroval. Dávam dokopy resp. "trochu chcem učesať" celú problematiku okolo náhradnej autobusovej dopravy za vlaky železničných podnikov v priestoroch okolo staníc a zastávok v určitej oblasti na sieti ŽSR. Doposiaľ sa to vykonáva dosť živelne, keď ani cestujúci a ani dopravcovia nevedia, kde vlastne autobusy budú pristavené a kde nie. Máme kopec zastávok, ktoré sú cestne autobusom nedosiahnuteľné a toto by bolo vhodné oznámiť aj ľuďom na zastávkach, že v prípade NAD za vlak, je najbližša možnosť nástupu tam a tam. Samozrejme, tiež sa bránim stavu, že NAD poženieme niekde, kde sa otočí len za pomoci cúvania - len som si myslel, že bude niečo exaktnejšie v zákone / vyhláške - čím budem môcť "presvedčiť" tých, ktorí to tlačia do bezbrehého otáčania doslova kdekoľvek ako pri osobnom aute...
Situácia a možné výklady zákona tu v zásade boli popísané. V MHD Nitra sa otáčaniu cúvaním vyhýbame, v minulosti sme kvôli tomu odmietli predĺženie jednej linky (nedalo sa zabezpečiť otáčanie bez cúvania). Aktuálne však predsa máme jednu konečnú, kde to bez cúvnutia úplne "nevydá" a aj to by sme chceli zrušiť. Z nedávnej minulosti je tiež známy roky sa vlečúci spor ohľadne zavedenia obsluhy Terchovskej ul. v Prešove, kde DP odmietal zaviesť linku, kým nebude vybudované riadne obratisko (mesto a občania navrhovali cúvanie v križovatke ulíc). Obratisko napokon postavené bolo.
Naproti tomu sú mestá, kde sa linky cúvaním otáčajú bežne a dlhodobo (z väčších miest je tým typická Žilina). Hoci je mi jasné, že je to dané lokálnymi možnosťami s že si tento spôsob otáčania nevybrali dobrovoľne.
No veď práve... To sú také zákony šité na mieru akurát tak pre advokáciu. V zmysle toho Ťa môžu obviniť, ale zdá sa, aj oslobodiť. Ak je toto účel zákona - tak je to brilantné.
Ak by sa malo jednať o vodičské oprávnenie, či už akékoľvek alebo explicitne skupiny D, tak to mal zákonodarca takisto explicitne uviesť. Aj závozníci, ktorí kedysi boli súčasťou každej rozvážky a okrem pomoci pri vykládke/nakládke mali práve zaisťovať to cúvanie, neboli držiteľmi VO, pretože keby boli, tak by nerobili závozníkov.
Ano, takto to zial pripada aj mne (len uz to nechcem dalej zo svojej strany rozvadzat, lebo som nekompetentny :)).
Zmeniť zobrazenie
Hľadá sa v texte príspevku aj v mene používateľa. Súčasne je možné hľadať viac výrazov oddelených medzerou. Návod pre pokročilé vyhľadávanie nájdete tu.
Viko
Či, máš v talóne nejaké prevratné pozitívum a len naňho neviem prísť?