Reakcia na: TomJ #257056:
čo taká Studená alebo Rendez? Nie, že by to niečo menilo na okrajovosti takého spojenia, ale spojení, kde je v súčasnej podobe MHD najlepšia trasa z Jasovskej do cieľa 98 na Novú Dobu, tam prestúpiť a potom ešte raz prestúpiť, je trochu viac.
Čiže jedine z úspor sa dám zavrieť niekam do domova a nemusím riešiť, či mi má kto navariť, obstarať mňa aj byt.
Táto debata je teda prudko hypotetická....
bobitwo
Na Slovensku ti chýbajú aj také "domovy" dôchodcov, kde si ešte samostatný dôchodca, ale už potrebuješ trocha dozor, zväčša to je riešené ako dve samostatné izby, čo majú spoločnú kuchynku, občas aj obývačku a sociálne zariadenia, dole na vrátnici je služba 24/7, je k dispozícii aj sestrička a človek, čo im poradí, ak im prídu nejaké papiere, že čo to pre nich znamená a podobne. Dôvod, prečo sú to väčšinou na jednu bytovú jednotku 2 izby je extrémne jednoduchý, ak sa niekomu z tých 2 izieb niečo stane, vie zavolať o pomoc a sused ho bude počuť, alebo si sused všimne, že sa sused už dlho neukázal, tak ho vies skontrolovať a majú si s kým pokecať. Toto napríklad na Slovensku sa skoro vôbec nevyskytuje.