hroch: vedel som o tom, ze sa to planuje, dozvedel som sa to pri debatach na DP ked som tam dobehol s mojimi navrhmi na zmenu linkoveho vedenia (a takto neak som chcel spotvorit linku 39), ze sa taketo nieco planuje, len som nevedel ze od kedy:-))
btw, nove vyhybky pri ruzinovskom cintorine.. vacsina tadial chodi ako slimaci, jeden to dnes vraj skusal aj rychlo, ale omotal spagat na stahovanie zberacov o trolej ked mu vyleteli zberace.. a teraz vecer tam uz vrbusti vrbustili (aj dispecerska felda tam bola:-))
Vladimir: podla mna je rozumnejsie aby zmeny pri mimoriadnych situaciach realizoval dispecer, lebo ten ma (by mal) moznost vidiet na monitoringu aka je kde situacia (kolko vozov kde, ako vytazenych a pod) a ten by sa podla toho mal vediet zariadit. (vodic tuto moznost nema)
btw, nove vyhybky pri ruzinovskom cintorine.. vacsina tadial chodi ako slimaci, jeden to dnes vraj skusal aj rychlo, ale omotal spagat na stahovanie zberacov o trolej ked mu vyleteli zberace.. a teraz vecer tam uz vrbusti vrbustili (aj dispecerska felda tam bola:-))
Vladimir: podla mna je rozumnejsie aby zmeny pri mimoriadnych situaciach realizoval dispecer, lebo ten ma (by mal) moznost vidiet na monitoringu aka je kde situacia (kolko vozov kde, ako vytazenych a pod) a ten by sa podla toho mal vediet zariadit. (vodic tuto moznost nema)
Najprv po vzore z PO experimentujete s obcami, potom po vzore z KE zavadzate posilovu linku typu "stanica - internaty" s CP podla prichodov vlakov.
Eliny nechodia, ludia vystupuju.
tr3mp
"Ďalšou obrovskou investíciou bude podľa Beladiča vonkajší polkruh od Galvaniho ulice, ktorý prostredníctvom tunela popod Malé Karpaty pomôže prepojiť diaľnicu D61 s Lamačom. Tunelovú spojnicu rieši štúdia Projektového ústavu dopravných stavieb v dvoch variantoch - s jediným obojsmerným tunelom dlhým 6,1 km alebo s dvoma samostatnými tunelovými rúrami s dĺžkou 5,63 km. Dĺžka trasy je v oboch prípadoch 13,1 kilometra. Prvý variant by stál asi 13,2 mld. Sk, druhý 14,3 mld. Sk."
Teda pri 1. lacnejsom variante vychadza 1 km dialnicneho tunela na 2,163 mld Sk. A ak su usetrene ceny za zrusenie osobnej prevadzky na trtiach za rok, mozeme za 1 km dialnice, dotovat prevadzku zeleznic skoro 4 roky (presnejsie 3,944 roku).
Samozrejme, nema zmysel udrziavat neefektivne spoje. To ale neznamena rusit vlaky. Napr. vyssie spominana trat Radosina - Zbehy, z Radosiny sme sa v 1x 810 viezli styria, postupne sa vlak zaplnal a do ciela dorazil pomerne plny (celkova kapacita 55 sediacich) - a to bol vikend obed (cize minimalna prevadzka). Naviac vsak subezne vedie bus linka Piestany - Nitra, hoci trat vedie idealne stredom dedin a je idealne dostupna. Takto sa rozklada kapacita medzi bus a vlak a oba vyzeraju zdanlivo nevytazene. Pritom licencie na prevadzku dopravy sa prideluju, takze by nebol az taky problem povedat, ze kde vedie vlak, nechodil by subezne bus. Samozrejme, treba dokladne zabezpecit pripoje (Bus z Piestan odchadza po prichode rychlika a po prichode do Radosiny nan nadvazuje vlak. A na vlakovych zastavkach nadvazuju spoje do dedin neleziacich priamo pri trati.) Tym by sa usetrilo zopar busov (ktore by o to castejsie mohli jazdit inde pri tych istych km vykonoch a zaroven by bol aj vlak vytazeny. Zaroven by sa odstranili stavy, ze pridem niekde vlakom a zistim, ze bus zo stanice leziacej vedla odisiel par minut pred odchodom vlaku. Mozno by pomohlo, keby sme mali jedneho prevadzkovatela vlakov aj busov ako v Rakusku. Ozaj, ked uz spominam Rakusko, preco je OBB spolkovymi zeleznicami (drahami) a nie sukromnymi?
Pritom to, co som pisal, sa netyka len nejakych vidieckych oblasti, ale aj regionalnej dopravy v okoli Bratislavy. Taka BID tiez nefunguje tak ako by mala ...