Reply on: BM #274:
1. neviem si spomenúť, aké nástupište je pri Leteckej akadémii. No určite viem, že vozíčkar "dlhší krok" nespraví

2. L60 je nezmysel - obyčajné vyhadzovanie prachov von oknom, vôbec ju nikto nepoužíva. (V praxi) vyhradená preprava vozíčkov je ekonomické šialenstvo. To, že invalidi v Košiciach využívajú viac Maltézsky kríž ako DPMK je predovšetkým hanba a neschopnosť DPMK. Každý vozíčkar, keby na to mal podmienky, by si vybral radšej DPMK.
3. Súhlasím, že pri porovnaní kvality a ceny sa oplatí jednoznačne Solaris. Preto som rád, že ho v Prešove budeme mať.
4. V Prešove sa invalidi nemnožia. Trochu nechápem, čo si tým chcel povedať. L12 je nimi permanetne využívaná, pretože DPMP narozdiel od DPMK prevádzkuje bezbariérovú dopravu v záujme telesne postihnutých cestujúcich. Prešovskí invalidi žiaden Maltézsky kríž nepotrebujú.
5. Ak sú na L19 v sedle štyri vozidlá, znamená to, že sa obieha po 120 minútach, a že na 66 min. jazdy pripadá 54 min. prestávky. Pokiaľ služby L19 nerobia prejazdy na iné linky, tak nekomentujem...
6. Dievčatá, o ktorých píšeš, si istotne nájdu iné pôsobisko.
Vladimír
V Košiciach by úplne stačilo, keby na linkách, kde jazdia Solarisy boli garantované a v CP v tomto duchu vyznačené spoje aspoň jedného-dvoch poradí. Pri takej L19 a jej obehu 70 min. by to znamenalo, že ak by bol jeden SU garantovaný, invalid by mal istotu, že každých 90 minút určite príde Solaris. Ak dnes jazdia Solarisy na všetkých troch službách L19, je to pekné a je to pre invalida i ostatných cestujúcich, akýsi "bonus", ktorý dnes môže a zajtra nemusí byť. Ale nech aspoň ten jeden bus v 90 min. intervale garantovaný a vyznačený je. To, že jeden deň je na linke 100%-ná NP výprava a na druhý deň tam nie je NP bus ani jeden je blbosť. A to všetko by náramne pomohlo priblížiť MHD telesne postihnutým cestujúcim, takto im skvalitniť ich neľahký život a navyše to nie je o peniazoch, ale len a len o dobrej vôli DPMK.
Prešovskí vodiči "zdvíhali riť" celé roky, keď košický vozíčkar nevedel, že existuje bezbariérová doprava. Košická bezbariérová doprava je v porovnaní s prešovskou v plienkach, DPMP bol prvý podnik s bezbariérovou dopravou na Slovensku a dodnes poskytuje v tejto oblasti najvyšší štnadard služieb. To, že niekde používajú technicky menej dokonalé zriadenia (manuálna plošina) neznamená, že krok späť musí robiť aj DPMP.