Zrušenie bezplatnej prepravy cestujúcich v MHD (od 6.4.2020)

Bezplatnú dopravu cestujúci podľa mesta zneužívali.

© Valec

Od pondelka 6. apríla 2020 bude trenčianska MHD opäť prepravovať cestujúcich podľa platnej tarify. Bezplatná preprava cestujúcich, ktorá bola zavedená od 18. marca bude zrušená.

Podľa predstaviteľov mesta bola bezplatná preprava zavedená kvôli nedostatku ochranných prostriedkov. Tento nedostatok bol odstránený, preto sa mesto rozhodlo uvedenú výnimku zrušiť. "Opatrenie chcelo byť aj úľavou pre ľudí, ktorí v tomto čase musia MHD dochádzať do práce. Preto boli zároveň pre nich posilnené vybrané spoje. Prax však ukázala, že bezplatná doprava bola pre niektorých občanov motiváciou nadmerne sa voziť MHD, často na krátke vzdialenosti, a teda zvyšovať riziko nákazy," uvádza sa v tlačovej správe mesta Trenčín.

Mesto zároveň cestujúcich vyzýva, aby platbu cestovného realizovali bezhotovostne prostredníctvom dopravných kariet. Súčasne cestujúcim odporúča dobíjať si kredit na kartu elektronicky cez internet alebo v automatoch a nie u vodičov autobusov. Vybavenie karty je možné aj cez internet bez nutnosti návštevy klientskeho centra dopravcu. Pri platbe za lístok v hotovosti je potrebné mať pripravenú odpočítanú presnú sumu, aby sa minimalizoval kontakt medzi vodičom a cestujúcim prostredníctvom peňazí.

Používanie ochranných pomôcok pri cestovaní zostáva naďalej v platnosti. „Žiadame cestujúcich, aby používali rúška alebo inú ochranu tváre, prípadne aj rukavice, neobsadzovali prvé rady sedadiel za vodičom. Žiadame chorých s prejavmi nádchy a kašľa, aby nenastupovali do autobusov a chránili tak zdravie ostatných občanov a vodičov autobusov," upozorňuje hovorkyňa SAD Trenčín Ivana Strelcová.

Komentáre

Pridať príspevok

Pridať odpoveď

Upraviť príspevok

Login
Heslo
K príspevku je možné pridať najviac 5 súborov vo formátoch JPG, PNG, GIF a PDF (max. 8 MB). Ku každému súboru je možné pripojiť bližší textový opis. Pridaním súborov súhlasíte s Podmienkami používania.
čo si to ľudia dovoľujú, odviesť sa len niekoľko zastávok! Zneužitie MHD by malo byť trestné!
🙄 🤕