Nechajte auto doma, skúste cestu MHD zdarma (16. - 22.9.2019)

Počas Európskeho týždňa mobility bude technický preukaz od vozidla slúžiť ako cestovný lístok v MHD Trenčín.

Mesto Trenčín sa aj tento rok pripojí k podujatiu Európsky týždeň mobility, ktoré potrvá od 16. do 22. septembra 2019. Vodiči si môžu počas neho vyskúšať cestovanie trenčianskou mestskou hromadnou dopravou bezplatne. Dohodlo sa na tom Mesto Trenčín so spoločnosťou SAD Trenčín.

Osvedčenie o evidencii vozidla časť I, alebo Osvedčenie o evidencii vozidla časť II (technický preukaz) bude počas tohoto týždňa slúžiť ako cestovný lístok na denných linkách MHD Trenčín.

Cestujúci nemusí ukazovať technický preukaz vodičovi. Stačí, aby mal platný technický preukaz od motorového vozidla pri sebe a preukázal sa ním pri prepravnej kontrole cestovných lístkov. Nástup cestujúcich do vozidiel MHD bude umožnený všetkými dverami.

Ak sa cestujúci na vyzvanie prepravného kontrolóra nepreukáže technickým preukazom, bude kontrolór voči nemu postupovať rovnako, ako v prípade cestujúceho bez platného cestovného lístka, vrátane uloženia sankcie.

Bezplatná preprava sa nebude vzťahovať na nočné spoje.


Komentáre

K tomuto materiálu zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Pridať príspevok

Pridať odpoveď

Upraviť príspevok

Login
Heslo
K príspevku je možné pridať najviac 5 súborov vo formátoch JPG, PNG, GIF a PDF (max. 8 MB). Ku každému súboru je možné pripojiť bližší textový opis. Pridaním súborov súhlasíte s Podmienkami používania.