Koniec trenčianskoteplickej električky?

Interurbánna električka z Trenčianskej Teplej do Trenčianskych Teplíc premávala dnes (9. 12. 2011), v posledný pracovný deň platnosti grafikonu vlakovej dopravy 2011/2012, v réžii štátneho železničného dopravcu Železničná spoločnosť Slovensko naposledy. Na otázku, či sa jedná o koniec tejto unikátnej úzkorozchodnej dráhy, dnes ešte nepoznáme odpoveď. Je možné, že jej prevádzku spoločne obnovia mesto Trenčianske Teplice, obec Trenčianska Teplá a občianske združenie prevádzkujúce Čiernohronskú lesnú železnicu, no zatiaľ nie je nič vyhraté.

V posledný deň premávky trenčianskoteplickej električky využil jej služby v ostatnom čase nevídaný počet cestujúcich. Ak by boli vozidlá na tejto trati rovnako vyťažené každý deň, zrejme by sa o zastavení dopravy na nej ani nehovorilo. Samozrejme, nejednalo sa väčšinou o cestujúcich, ktorí sa potrebovali prepraviť z bodu A do bodu B, ale o pasažierov, ktorí sa prišli s električkou rozlúčiť. Posledný spoj s pravidelným odchodom z Trenčianskych Teplíc o 15:44 vykonalo vozidlo 411.902-0 (Delimonka). Vládla v ňom pochmúrna atmosféra, dokresľovaná sychravým jesenným počasím. Posledný prejazd ulicami Trenčianskej Teplej bol sprevádzaný takmer nepretržitým trúbením, čo pôsobilo, ako keby električka plakala. A mala by určite prečo, veď električky spájali kúpeľné mesto Trenčianske Teplice so stanicou Považskej železnice v Trenčianskej Teplej dlhých 102 rokov, prežili dve svetové vojny i socializmus a dnes iba kvôli nekompetentnému rozhodnutiu a dlhodobému neriešeniu problematiky konkurencie súbežnej autobusovej dopravy (ktorá je - rovnako ako bola električka - dotovaná z verejných financií) dojazdili. No verme, že len na nejakú dobu a že najbližšia správa, ktorú vám na stránkach iMHD.sk o trenčianskoteplickej električke prinesieme, bude pozitívna.

Komentáre

K tomuto materiálu zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Pridať príspevok

Pridať odpoveď

Upraviť príspevok

Login
Heslo
K príspevku je možné pridať najviac 5 súborov vo formátoch JPG, PNG, GIF a PDF (max. 8 MB). Ku každému súboru je možné pripojiť bližší textový opis. Pridaním súborov súhlasíte s Podmienkami používania.