Reply on: kvorka #12104:
Linky 1 a 22 som chcel zlúčiť iba v prípade, ak by sa 1 skrátila po stanicu (potom by nemalo zmysel nechávať dve linky na rovnakej trase). Ohľadom tých harmoník som to myslel tak, že "zníži sa potreba harmoník na 1", akože na linke 1, nie na jeden kus. Práve znížila by sa zrejme o jeden kus, ktorý by potom mohol robiť vybrané spoje na iných linkách. Linku 23 som nechcel predĺžiť za ušetrené km na Pred poľom, ale k Výstavisku, kde by sa otáčala na parkovisku. Pretože Pod sokolice dnes majú mizernú obsluhu. Zároveň by v preklade s linkou 11 pomáhala jedenástke zvládnuť nápor cestujúcich pri MAXe (ako píše MinoSUN-55), čo by zabezpečilo výrazne lepšiu vyťaženosť linky 23 (keďže 28 vyťažená je, problém 23 je zrejme v krátkej trase, ľudia chcú ísť ďalej, ako na stanicu).
Ohľadom linky 6 do Opatovej som to myslel tak, že tieto zachádzky zrušiť úplne a ukončiť obsluhu zastávok Opatová, nadjazd a Opatová, družstvo. S výnimkou ranného školského som sa viezol všetkými a VŽDY som tam išiel jediný.
Ranný školský spoj úplne dostatočne nahrádzajú dva spoje linky 4 z Nivy (približne 200 metrov od družstva) a ranný vlak o 7:15, ktorý stojí 75 metrov od družstva (pozn. vlak ide rovnako ako spoj linky 6 do Zlatoviec), na ktorom majú študenti aj bezplatnú prepravu.
Jacob
Chcelo by to vyše tých LCD panelov, síce je super, že dali na Hasičskej prednedávnom nové aj pre prímestskú dopravu, a je aj na železničnej stanici, ale chcelo by to ich ešte viacej, však tuším sa hovorilo, že na Braneckého niekde sa bude dávať ten panel z Hasičskej, prípadne inde, chcelo by to aby na frekventovaných zastávkach boli tieto panely.
Ono aj taký panel chýba bohužiaľ na Autobusovej stanici, tam fakt keby mal človek hľadať zastávka po zastávke odkiaľ sa dostane na aký smer tak mu aj autobus ujde, ale celkovo autobusová stanica by potrebovala rekonštrukciu, a to úplnú.
Ale celkovo mi príde umiestnenie autobusovej stanice strašne zle.
A ani doteraz nechápem dôvod aby sa zastávka MHD volala Autobusová stanica keď reálne autobus stojí pre železničnou stanicou, ale zase nájde sa aj vyše zastávok, ktoré aj po skrátení názvov či upravení bolo v roku 2016, tak odvtedy nič sa nedeje.