Reply on: Richard Ščepko #9654:
Ja by som bol Richard rád, keby si upozornil, že v Opatovej na námestí (pri KD) je prístrešok v opačnom smere - to nikto za tie 2 roky čo jazdí 21 jednosmerným okruhom nedokázal na meste dať prehodiť ten prístrešok? Je dobrý, nový, len by ho bolo treba osadiť na druhú stranu - t.j. v smere premávky linky 4! Toto nemá žiadny súvis so skúšobnou premávkou do decembra, to je výsledok nedbalosti.Nové prístrešky by som odporúčal:
- Kubranská, Billa (nie je tam žiadny ani v jednom smere) a pritom sa v smere do mesta jedná o veľmi frekventovanú zastávku, opačne tiež nie zrovna prázdna
- Karpatská (dúfam, že sa plánuje)
- Zlatovská, nákupné stredisko smer Záblatie; frekventovaná zastávka (aj PAL linky) a prístrešok nikde
- Hanzlíkovská: tam je ešte ten z konca 80-tych rokov (pamätník socializmu) prežratý železný, tam treba nový urgentne
- na Kasárenskej (križ. s Majerskou) nebol označník ani v jednom smere; tam to stojí za úvahu
Iné ma nenapadá, prístrešok nemusí byť všade, lepší údaj by však bol, ak by si mesto vyžiadalo od dopravcu presnú štatistiku nástupov na jednotlivých zastávkach (možno treba niekde dať aj prístrešky dva)
MA MHD
Doplniť by sa tam mohla aj schéma nástupu a výstupu, cenník a tak. Odporúčal by som nechať trochu miesta aj na prípadné aktuálne oznamy.
Na zastávkach by sa to ľuďom mohlo zísť aj viac ako v autobusoch - aby si to pozreli ešte pred cestou.
Takto by to mohlo byť na zastávkach v centre (Stanica, Hasičská, Gymnázium, Braneckého, Legionárska, Nemocnica, Dolný Šianec...) a aj na Juhu I a II (aj tam sa premelie dosť ľudí).
V ostatných častiach (Zámostie, Istebník, Zlatovce, Záblatie, Opatová, Kubra, Kubrica, Biskupice, Noviny, Nozdrkovce, Juh III, Sihoť a pod.) by stačili nálepky (bez doplňujúcich oznamov, ako tie schémy nástupu, cenníkov a pod. )