Reply on: jarka1974 #7885:
Je pravda, že reč bola hlavne o Legionárskej, aj keď s príslubom, že každá ďalšia už bude s kasselským obrubníkom (okrem dočasných - pre modernizáciu v Kubrej). O rekonštrukcii Braneckého som vtedy nevedel. Inak súhlasím s kvorkom, ten priestor by mal byť riešený komplexnejšie. Neverím, že by sa nenašlo riešenie aj pre tento priestor. Neviem celkom odhadnúť, ktoré objekty, resp, pre koho je potrebné zabezpečiť prejazd. Alternatíva sa mi takto narýchlo črtá okolo Hotela Laugarício, knižnice k Centrumu. Ono chcelo by to sadnúť si s kompetentnými a hľadať riešenie.
BTW: Osobne si myslím, že ku každej zástavke MHD by sa malo pristupovať individuálne, keďže mnohé majú svoje špecifiká (či už širšie vzťahy, lokalita, alebo umiestnenie vrámci komunikácie).
Richard Ščepko
Legionarska urcite a ak sa nemylim, aj Braneckeho. Ale dodatocnu otazku som pani nedal, kedze som mal jedno stretnutie. Co si pamatam, tak pan Forgac spominal, ze radi by zrealizovali aspon jednu s kasselom (vtedy sa este o Braneckeho neuvazovalo), kde by zistili spatnu vazbu (od vodicov a hlavne cestujucich). Ale sam dodal, ze nepredpoklada negativnu odozvu.
@bolkop: Osobne si myslim, ze uz by sme nemali podliezat latku. Ak sa mame na uzemi mesta bavit o naozaj komplexnom debarierizovani, malo by ist o vsetky zastavky. A je jedno, ci ide o "dedinsku cast" mesta niekde v Nozdrkovciach, alebo pri gymnaziu ci v Kubrej. Mam za to, ze ak je to na uzemi mesta, potom taketo uvahy nie su na mieste. Zvlast, ked nejde o dramaticke navysenie z podladu financii. Bol by som rad, keby sa to stalo normou.
BTW: som velmi rad, ze je tu viac takych, ktorym na bezbarierovosti zalezi.