Bezplatná MHD v Senici počas Dňa bez áut (22.9.2021)

Bezplatné bude aj cestovanie na regionálnych linkách v Trnavskom samosprávnom kraji.

Od 16. do 22. septembra 2021 sa bude konať tradičné podujatie Európsky týždeň mobility (ETM), do ktorého sa opäť zapojí aj dopravca Arriva Trnava spolu s mestom Senica a Trnavským samosprávnym krajom s cieľom podpory využívania verejnej dopravy.

Počas Dňa bez áut v stredu 22. septembra 2021 budú môcť cestujúci v Senici využívať autobusy MHD bezplatne. Rovnako bude v tento deň možné cestovať bezplatne na všetkých prímestských autobusových linkách v Trnavskom samosprávnom kraji.

Dopravca zároveň pripravil súťaž pre cestujúcich, ktorí si počas ETM 2021 od 16. do 22. septembra 2021 dobijú kredit na svoju existujúcu, alebo novozakúpenú čipovú kartu v minimálnej výške 10 €. Po splnení podmienky budú cestujúci u dopravcu Arriva Trnava zaradení do zlosovania o kredity na čipové karty v celkovej výške 505 €. Výsledky súťaže dopravca zverejní na stránke arriva.sk na konci októbra.

Pre žiakov základných škôl pripravila spoločnosť Arriva Slovakia výtvarnú súťaž s názvom Vianoce s autobusom Arriva. "Hlavným cieľom súťaže je zvýšiť záujem detí o ochranu životného prostredia a motivovanie k využívaniu verejnej dopravy na dopravu do školy či voľnočasové aktivity. Jednou významnou alternatívou ochrany životného prostredia je práve cestovanie verejnou dopravou – autobusmi," uvádza Arriva Slovakia na svojej webstránke. Pravidlá súťaže sú k dispozícii na stránke spoločnosti Arriva.

Výročná téma Európskeho týždňa mobility na rok 2021 je „Bezpečne a zdravo udržateľnou dopravou“. Výber tohtoročnej témy vzdáva hold ťažkostiam, ktoré Európa - a svet - pociťovali počas pandémie COVID-19. Zároveň sa zamýšľa nad príležitosťami na zmeny vyplývajúce z tejto bezprecedentnej zdravotnej krízy v Európe. Mestá a mestské samosprávy reagovali na pandémiu kreatívnymi a účinnými opatreniami.

Tohtoročný Európsky týždeň mobility oslavuje nezlomnosť miest a ich úspechy a zároveň sa snaží udržať tento potenciál. Trendy, ktoré sa začali minulý rok, ako napríklad zvyšovanie aktívnej mobility a využívanie mobility s nízkymi alebo nulovými emisiami, vyžadujú ďalšiu podporu. V súlade s tohtoročnou témou „Bezpečne a zdravo udržateľnou dopravou“ sú štyri ústredné témy: duševné a fyzické zdravie, bezpečnosť a reakcia na COVID-19.

 

Komentáre

K tomuto materiálu zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Pridať príspevok

Pridať odpoveď

Upraviť príspevok

Login
Heslo
K príspevku je možné pridať najviac 5 súborov vo formátoch JPG, PNG, GIF a PDF (max. 8 MB). Ku každému súboru je možné pripojiť bližší textový opis. Pridaním súborov súhlasíte s Podmienkami používania.