Btw., na zákaz kombinovania JCL už máme výnimku. Vraj na nočák sa kombinovať môže. To je samozrejme dobre. Aj vy si však kladiete otázku, že ak sa na nočáku môže, tak prečo na dennom nie? To je dobre, lebo ja tiež
Zrejme si bol na Sídlisku III okolo 16.00 (tiež som sa tam v tom čase ponevieral) - v čase čerpania prestávok. Od 1.7.2004 sa riešia niektoré prestávky na trolejbusoch 4, 8, 38 tak, že niektoré spoje za ne vykonajú autobusy z končiacich špičiek. Ako dopravákovi-nadšencovi mi tiež Tambus na L8 kole oči, ale z ekonomického hľadiska je to pomerne elegantné riešenie.


Máme tu historicky vžitú linku č. 1, ktorá od roku 1956 jazdí zo Šebastovej na Solivar. Rokmi sa však postupne šebastovské rameno začalo zaťažovať viac ako solivarské. A maximálne jednoduchým a elegantným a nenákladným spôsobom môžeme nerovnováhe na L1 pomôcť tým, že solivarskému ramenu pomôžeme pribratím sídliska Šváby. Dosiahneme tak, že:
Radšej pôjdem 39-kou do mesta na trojicu a potom 11,32,36-kou domov. ? ?
)

Vladimír
Negramotnými cestujúcimi sa nezaoberám. Na označovači je zrozumiteľný návod v úradnom jazyku. Takže kto nevie čítať...
Ja som veril, že revízori budú tolerantní.
337 má nové evidenčné čísla preto, lebo sa pomaly začína uplatňovať nová smernica o vybavení vozidiel informačnými prvakmi. Takto budú mať vo vnútri evidenčné čísla všetky autobusy (okrem Ik280). A tá "ľahšia generálka"? Nebol to len dojem z vytepovaných sedačiek? (V lete sa vo všetkých vozidlách s čalúnenými sedačkami tieto tepovali).