Arriva Trnava sa zapojila do systému vzájomnej akceptácie kariet

Jednu dopravnú kartu je možné využívať vo vozidlách takmer dvoch desiatok dopravcov na Slovensku.

Dopravca Arriva Trnava, ktorý prevádzkuje aj MHD v Piešťanoch, sa od 1. apríla 2020 zapojil do systému vzájomnej akceptácie kariet TransCard.

Cestujúci, ktorí vlastnia dopravnú kartu vydanú týmto dopravcom, tak môžu po novom svoju elektronickú peňaženku na dopravnej karte využívať aj na platbu cestovného u ostatných dopravcov na Slovensku zapojených do uvedeného systému. Rovnako to platí aj naopak. Zoznam aktuálne zapojených dopravcov je k dispozícii na stránke prevádzkovateľa systému.

Taktiež študenti môžu na svojom preukaze študenta využívať jednu spoločnú elektronickú peňaženku u všetkých zapojených dopravcov.

"Systém vzájomnej akceptácie je súčasťou projektu Slovenský dopravný pas, ktorý je realizovaný pod záštitou Zväzu autobusovej dopravy. Jeho hlavným cieľom je zapojiť do akceptácie všetkých významných autobusových dopravcov na Slovensku a umožniť tak cestujúcim, aby mohli s jednou čipovou kartou cestovať vo verejnej doprave po celom Slovensku," uvádza spoločnosť TransData.

Komentáre

Pridať príspevok

Pridať odpoveď

Upraviť príspevok

Login
Heslo
K príspevku je možné pridať najviac 5 súborov vo formátoch JPG, PNG, GIF a PDF (max. 8 MB). Ku každému súboru je možné pripojiť bližší textový opis. Pridaním súborov súhlasíte s Podmienkami používania.