Čipové karty

Bezkontaktná čipová (dopravná) karta typu EMcard sa dá zaobstarať v predajni ARRIVA Trnava na autobusovej stanici v Piešťanoch. Pri jej kúpe sa na ňu nahrá finančný obnos (kredit), z ktorého sa pri každej jazde odčíta cena cestovného. Cestovné pri platbe dopravnou kartou je nižšie ako pri kúpe lístka u vodiča, takže cestovanie s kartou je o niečo výhodnejšie. Navyše prestup do 30 minút je zdarma. Pri platení dopravnou kartou je potrebné dopravnú kartu na krátky čas priložiť k čítačke, ktorá sa nachádza pri kabíne vodiča. Pri úspešnom odčítani cestovného zaznie zvukový signál, na displeji sa zobrazí odčítaná suma a tlačiareň vytlačí cestovný lístok, ktorý si je cestujúci povinný vziať. Dobíjanie kreditu na kartu je možné vykonať u vodiča alebo v predajni ARRIVA Trnava na autobusovej stanici. Minimálny kredit pri dobíjaní je 5,00 € a maximálny 50,00 €. Karta platí od vydania 5 rokov a predáva sa za cenu 3,50 €.

Od 1. apríla 2020 sú karty dopravcu Arriva Trnava akceptované (elektronická peňaženka, preukaz študenta) aj u ďalších dopravcov zapojených do skupiny TransCard, rovnako dopravca Arriva Trnava akceptuje karty iných dopravcov z tohoto systému.


Ako vybaviť obyčajnú čipovú kartu (pre dospelého)

K vystaveniu novej bezkontaktnej čipovej karty je potrebné v predajni ARRIVA Trnava na autobusovej stanici v Piešťanoch vyplniť a podpísať žiadanku. Na overenie údajov treba priniesť k nahliadnutiu hodnoverný doklad (občiansky preukaz, cestovný pas). Poplatok za vydanie čipovej karty je 3,50 €.


Študentské čipové karty

Študenti (od 15 do 26 rokov) majú nárok na zľavnené cestovné, no musia si vybaviť žiacky preukaz alebo dopravnú kartu. Študentskú bezkontaktnú čipovú kartu môže vystaviť buď spoločnosť ARRIVA Trnava, a.s., alebo priamo škola študenta. Ak kartu vystavuje ARRIVA Trnava, a.s., je k jej vydaniu potrebné priniesť potvrdenie o návšteve školy (vydávané školou), fotku s rozmermi 2,5 x 3 cm, vyplnenú žiadanku a hodnoverný doklad (občiansky preukaz, cestovný pas). Jej platnosť na každý školský rok sa predlžuje nalepením prolongačnej známky.

Poplatok za vydanie čipovej karty je 3,50 €.

Ak kartu vystavuje škola, študent musí splniť jej podmienky. Aby bol preukaz aktívny aj na ďalší školský rok, študent si ho musí aktivovať prostredníctvom školy, ktorá preukaz vydala.

Komentáre

K tomuto materiálu zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Pridať príspevok

Pridať odpoveď

Upraviť príspevok

Login
Heslo
K príspevku je možné pridať najviac 5 súborov vo formátoch JPG, PNG, GIF a PDF (max. 32 MB). Ku každému súboru je možné pripojiť bližší textový opis. Pridaním súborov súhlasíte s Podmienkami používania.