Elektrické autobusy prídu aj do Prievidze a Bojníc

SAD Prievidza nakúpi vďaka eurofondom svoje prvé elektrobusy.

Úspešným žiadateľom o poskytnutie nenávratného finančného príspevku z Programu Slovensko na podporu verejnej osobnej dopravy s nulovými emisiami sa stala aj spoločnosť SAD Prievidza prevádzkujúca MHD v Prievidzi a Bojniciach. Dňa 7. mája 2024 jej bol schválený zámer projektu s názvom Nákup elektrobusov. Vďaka schváleniu podanej žiadosti dostane dopravca od Ministerstva investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie Slovenskej republiky nenávratný finančný príspevok vo výške 6 679 767 € z Fondu pre spravodlivú transformáciu, ktorý pokryje 100 % celkových oprávnených výdavkov projektu.

Dopravca plánuje v rámci tohto projektu obstarať 10 elektrobusov pre MHD v Prievidzi a Bojniciach. Súčasťou projektu je aj vybudovanie nabíjacej infraštruktúry pre nové elektrobusy v areáli spoločnosti na Ciglianskej ceste, keďže dopravca zatiaľ takouto infraštruktúrou nedisponuje. Táto infraštruktúra bude pozostávať z 10 nabíjačiek pre pomalé nočné nabíjanie, z jednej rýchlonabíjačky pre denné nabíjanie a dvoch pohotovostných mobilných nabíjačiek.

Predpokladaná dĺžka realizácie projektu je 17 mesiacov. Nové elektrobusy nahradia staršie CNG a naftové autobusy, ktoré v týchto dňoch dopravca zaraďuje do premávky namiesto ešte starších CNG autobusov.

Viac k téme

Komentáre

K tomuto materiálu zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Pridať príspevok

Pridať odpoveď

Upraviť príspevok

Login
Heslo
K príspevku je možné pridať najviac 5 súborov vo formátoch JPG, PNG, GIF a PDF (max. 32 MB). Ku každému súboru je možné pripojiť bližší textový opis. Pridaním súborov súhlasíte s Podmienkami používania.