SAD Prievidza postupne ukončí prevádzku plynových Citelisov

Do nákupu nových ekologických autobusov budú Citelisy nahradené jazdenými CNG SORkami.

Dopravca SAD Prievidza (člen skupiny Transdev) informoval, že v priebehu tohto roka z prevádzky vyradí autobusy Irisbus Citelis s pohonom na stlačený zemný plyn. Dôvodom je ich pokročilý vek a nemožnosť prevádzkovania autobusov starších ako 16 rokov na linkách MHD v Prievidzi a Bojniciach. Autobusy Citelis CNG boli zakúpené v roku 2009 s využitím eurofondového príspevku v dvoch dĺžkových verziách (10,5 a 12 metrov). Do dnešných dní sa z celkového počtu 20 vozidiel v prevádzke udržalo 17 z nich, z toho 15 menších a 2 väčšie vozidlá.

S cieľom obnovy vozidlového parku MHD sa dopravca SAD Prievidza uchádza opäť o nenávratný finančný príspevok z eurofondov, konkrétne z Programu Slovensko, kde bola v minulom roku vyhlásená výzva na Podporu verejnej osobnej dopravy s nulovými emisiami, určená špeciálne aj pre región Hornej Nitry.

Do nákupu úplne nových autobusov budú Citelisy na linkách MHD v Prievidzi a Bojniciach nahradené jazdenými plynovými autobusmi SOR BNG 12, ktoré dopravca získal od partnerského dopravcu Transdev Slezsko. Ide o čiastočne nízkopodlažné autobusy v zeleno-bielej farebnej kombinácii, ktoré boli v prevádzke od roku 2015 na linkách mestskej dopravy v mestách Havířov, Karviná a Orlová. Zaradením týchto autobusov sa zníži vek vozidlového parku prievidzskej MHD na požadovanú úroveň.

Autobus SOR BNG 12 ešte v pôvodnom pôsobisku v MHD Havířov

Komentáre

Pridať príspevok

Pridať odpoveď

Upraviť príspevok

Login
Heslo
K príspevku je možné pridať najviac 5 súborov vo formátoch JPG, PNG, GIF a PDF (max. 32 MB). Ku každému súboru je možné pripojiť bližší textový opis. Pridaním súborov súhlasíte s Podmienkami používania.
Sranda, že LF vozy budú dočasne nahradené LE vozidlami.

(Ale chápem, prečo sa to vyriešilo takto a nie inak.)
Reakcia na: kvorka #1:
Máš pravdu, až to zapichalo. Admininto hádam opravia. A ten čo ti dal mínusku, hajde do 3.triedy.
...prievidzkej...dz je slabikotvorné