Discussion Forum › General Discussion

Add post

Add reply

Edit comment

Login
Password
You can attach up to 5 files in JPG, PNG, GIF and PDF format (max. 32 MB). You can add description to each file. By uploading files you agree with Terms of use.
Reply on: 810zssk #8296:
Ja nejdem cez Operu Mini - už som to raz vysvetľoval.
Reply on: S499.1023 #8295:
Mne osobne Opera Mini ma problem nahodit spravne cislo prispevku ked reagujem normalne kliknutim na Re: - niekedy to hodi hovadinu..
Reply on: Dušan #8294:
S499.1023 odpovedá ako kedy. Keď sem leziem z mobilu cez Operu, tak si nemôžem pootvárať n okien a potom ich nakopírovať do jednoho, takže vtedy je to po jednom.
Reply on: 810zssk #8292:
Máš pravdu, na to som nepomyslel, napríklad aj Vladimír to tak robí. Ale taký S499.1023 odpovedá každému v samostatnom príspevku ?
Reply on: Zuzka07 #8290:
Tak bud napis vec celu, alebo nepis nic.. dik.
Reply on: Dušan #8278:
Akurat ze vela ludia dava do jedneho prispevku reakciu na viac ludi..
Reply on: Zuzka07 #8290:
Mne sa už tiež stalo, že vodič MHD NR šiel, keď na semafore svietila červená a vôbec mu to neprekážalo, hoci už dieťa v škôlke ovláda toto základné pravidlo cestnej premávky ?
Reply on: Tootti #8287:
Si zvedavy, co? Mozno (fakt iba mozno) ho "nabonzujem" niektoremu jeho kolegovi. Takto verejne - na internete - zatial nie, az ked to spravi viackrat...
Ja sice teraz nejazdim aktivne, (vodicak mam uz nejaky ten rocik) napriek tomu nieco z pravidiel cestnej premavky viem, ale ...
Reply on: Vladimír #8288:
A dala by sa povedzme čipová karta žilinskej mhd dobiť kreditom nitranskej mhd? Či to už predbieham dobu?
Reply on: Tootti #8286:
Podľa všetkého áno.

Btw. TBP 01-78 dnes ešte nehľadajte, pôjde až zajtra, od rána.
Reply on: Zuzka07 #8282:
A co sa ti prihodilo?
Reply on: Vladimír #8284:
Ake Ikarusy v najblizsej dobe pojdu na odstavenie ?
743AV konci dnes?
Heh, idem si po dvore a pozerám, že nám práve doviezli posledný teplický kĺb - TPB 01-79 ( #511). Tak už dodávka kompletná.
Reply on: Tootti #8277:
Končí.

Re #8280 pavuk: Tvoja stará karta bola vydaná na 3 roky. Pokiaľ nie je staršia, nie je ju problém dobiť kreditom - bude fungovať. Pokiaľ nebola dobíjaná viac než 1 rok, treba ju pred použitím najprv dobiť, lebo po roku od posledného dobitia sa karta zablokuje.

Re #8283 SiTy: Na L17 boli vozy prepchaté, tak sa začali dávať posily. Samozrejme, že žiadúcim výsledkom toho je, že momentálne sú vozy zase voľnejšie. Otázka je však dokedy, nakoľko aj Sony samotné ešte stále prijíma nových zamestnancov a pred dokončením sú tri ďalšie firmy v PP + ďalšie sa budú budovať. Ver mi, že L17 sa ešte bude musieť posilňovať.

Ohľadne L21 a 27 by bolo treba vedieť, kde si ich videl a kedy. Ver že skoro každý raz, čo je tam malý voz, dostávam sťažnosti či info od vodičov, že to bolo plné až strach. Nie všetky spoje sú rovnako vyťažené.
L17 v posledne dni chodi z Priem.Parku nejaka prazdna myslim si ze uz je uplne zbytocny klbak ked idu po 14h dve 17ky a ta druha prazdna hm?
Som si vsimol ze chodili L21 a L27 kratke myslim si ze to uplne staci vobec neboli prepchate...skor klbak by som fakt na tu L2 radsej nasadil alebo uz aj na L4 by sa hodil...
Dnes rano som zazila vzrusujucu jazdu na L7 (6,35 z Klokociny, NR 133 AP). Fakt to stalo za to...
Reply on: Vladimír #8256:

odpovím trochu asi už mimo, ale dělají nám tu teď okna, takže nemám času už pročítat.

Nijak nesouvisí pořestupný lístek s trolejbusy, jen jsem chtěl říci, že trolejbusová trať potřebuje využití. Vzhledem k tomu, že Nr (dle mého krátkodobého pozorování) je díky nepřestupnému tarifu ještě z části s linkami "odevšad-všude", tak se nedosahuje kýženého intervalu mezi spoji. A pokud mi 2 linky dají těch 70 spojů, ovšem u konečných ztěží 35, tak na ty konce nemá smysl tahat trolej. A většinou ty lidi se potřebují dostat i z těchto míst. pak zas by bylo neefektivní aby 5 zastávek jel bus a zbytek pod trolejí.

Jednoduše-míň linek, ale s hustým intervalem, což by mělo za příčinu přestupný tarif, neb v tak velkém městě jako Nr by asi cestující dopravce sežrali, kdyby měli platit třeba 3x 15 Sk.

Možno argumentova i pomocným pohonem. Ovšem o tom si myslím, že je to tak na objížďky, ne na pravidelnopu dopravu.
Otázka pre Vladimíra:
Valec ma priviedol na myšlienku že má EČK a chodí do Nitry 3 krát za rok.
Ak doma by som našiel starú EČK (ktorú som používal keď som z NR odišiel) mohol by som si ju nabiť kreditom? A aký dlhý čas mi potom tento kredit platí na karte? Potom by som kúpil ešte jednu pre manželku a ušetrili by sme cestovné.
Reply on: 810zssk #8269:

Presne tak. Tieto súčasné fungujú už ak dobre rátam 6 rokov.
Pre informáciu Miša123: Pred ich zavedením sme tí čo sme mali tie oné (časové lístky, volné, či v bratislave električenky) s fotkou sme mohli nastupovať lubovolnými dverami , cestujúci
s papierovými lístkami len prednými dverami pri vodičovi. Takže už vtedy podnik neuvažoval s predpredajom lístkov. Potom sa zaviedoli súčasné označovače a nastala výmena: voľné - EČK
papierové lístky- lístok u vodiča. A vodič - revízor.

Ty chces Mišo123 zmenit toto za 1 alebo dva dni? Ani vtedy som nepovažoval MHD v Nitre za podštandardnú.
Reply on: Papyr #8273:
To, aby som nevidel ani odpovede na nežiadúce príspevky by sa v súčasnej verzii fóra dalo spraviť asi iba tak, že by som si ešte navolil, že nechcem vidieť príspevky obsahujúce nejaký text. V tomto prípade by to bol nick, keďže každá korektná odpoveď obsahuje v texte nick ?

Change view

Structure
Order
Posts on page
Date and time of posts

Search in topic

Search text
Date from
Date to
You can search for more expressions divided by the space.
Guidance for advanced search can be found here.