Reply on: Dušan #4620:
Nie je to zvláštne, aký rádovo väčší výskyt ZTP je medzi členmi tohto etnika ? ? ? ?


Na jednej strane riešime, aby zastávky mali aktuálny názov, na druhej strane pripúšťame, že ak starý názov zrušíme, ľudia sa nebudú orientovať.
Dušan
Tentokrát sa odohrala včera, t.j. 8.feb.2006 na linke č.8 s odchodom o 12:40 z Gorazdovej. Na zast. OD Tesco nastúpila do autobusu (nie prednými dverami) asi 70-80 ročná pani aj spolu s dvomi mladistvými dievčatami nemenovanej etnickej skupiny obyvateľstva. Kým prešla k predným dverám, autobus sa už pohýňal zo zastávky a pýtala si lístok za 2 Sk (podotýkam, že som sedel pri stredných dverách a tú ligotajúcu dvojkorunáčku som v jej prstoch videl). Vodič nereagoval, bol samozrejme sústredený na jazdu, a tak si táto pani sadla na sedadlo hneď za vodiča. Takto autobus prešiel, jednu, druhú, tretiu i štvrtú zastávku. Keď však chcela na piatej zastávke táto trojica vystúpiť, vodič dvere neotvoril a dožadoval sa cestovných lístkov. Stará pani vravela, že veď ona si lístok za dve koruny pýtala. A on na to, že on nevidel ani halier. Potom pýtal lístky aj za tie dievčatá, ktoré boli s ňou.
Pre mňa je zvláštne to, že vodič si nepýtal lístky, keď už nie na nástupnej zastávke, tak hneď na najbližšej zastávke. Autobus nebol plný, takže prehľad určite mal.
Keby sa tento príbeh končil tu, tak ho sem ani nepíšem, aj keď už len toto správanie vodiča považujem za neprofesionálne. Ono sa to totiž skončilo tak, že ich vodič nevypustil z autobusu na zastávke Bolečkova, ale ich odviezol až k Nipeku a ani tam hneď dvere neotvoril, až keď som ja zakričal, že nech to rýchlo vybaví, že tu sú ľudia, ktorí idú do roboty. Ja osobne by som nemal to svedomie odviezť starú ženu o ďaľších cca 600 metrov ďalej, aby sa musela vrátiť peši. Môj subjektívny pocit je, že to spravil len kvoli tomu, že bola trochu počernejšia, keďže na poznámku tej mladistvej dievčiny, ktorá cestovala s ňou, "Ty suchý pajác!", odpovedal, "Ty sa pozri do zrkadla!" A to už trošku zaváňa rasizmom a ten do MHD určite nepatrí, tobôž od vodiča.