Reply on: M #4460:
No ak je niekde dom rakovín(dôchodcov) alebo iné centrum, kde je z najrôznejších príčin vysoká koncentrácia vozíčkarov používajúcich MHD, tak asi tam pôjdu tie granatované linky. Alebo byty, ktoré som sa dopočul, sú bezbariérové, na ul. Viničky, tak tam bude asi garanotvaný bezbariérový spoj. ? Garancia spoja v CP znamená, nie ako v BA, ale ako v mestaách v ČR, že tam bude na 99,9% ráno vypravený NP voz; a keď vypadne, čo najskôr tam bude nasadený iný NP voz aj za cenu stiahnutia z NP negarantovanej linky, a záložák, ak bude vysokopodlažný, pôjde potom na tú druhú linku.Re #4458 Dušan: Extrémnejší príklad sú Košice a ich doslova sieť autobusových liniek. Okrem skutočne okrjaových častí na každú vetvu chodia zvyčajne 3linky a viac, ktoré by bolo treba skoordinovať na každej vetve (takéto linky chodia systémom A - Centrum -
, a to v smere do centra aj z centra. To je úlohanáročná na logiku a už menej na tvorbu grafikonov ako takých. Lebo keď sa to zoberie na ľahkú váhu, potom z toho vznikne, ako som počul, že 5 liniek sa pri intervale hodinu (resp. 4 int 30 min a 1 60 min.) stretávalo v priebehu jendej minúty naraz na úseku dvoch zastávok a z toho 3 linky na úseku asi 6tich zastávok... ?

Skúsim si ešte nad tým sadnúť.
Vladimír