Je nesporne zaujímavé, že na Chrenovej je výluka pravidelne minimálne 2x za rok, ale ľudia si nie a nie zvyknúť, ktorá linka k Lipe zachádza a ktorá nie...(ešte včera jedna pani chcela ísť l.č. 15 do mesta a nastupovala smerom na Gorazdovu...) a na Klokočine je výluka takéhoto typu 1x za 100rokov a každému je jasné ako cestovať... (Tým samozrejme nechcem uraziť obyvateľov jedného, či druhého sídliska) ?
Inak to X-ko je ozaj dobrý patent. Dobre pôsobí aj žltý papier, na ktorých sú CP výlukových liniek vytlačené. Od včerajška si osobitne všímam ľudí, ktorí so záujmom študujú žlté CP, aj keď čakajú na inú linku. Aj jazda autobusom po výlukovej trase sa väčšinou obíde bez výkrikov zdesených cestujúcich, ktorí by neboli informovaní.
Veď sme ľudia.... Ak je vec opodstatnená a hlavne realizovateľná, prečo sa neinšpirovať aj neoficiálnym fórom.
U tej zastávky ma skôr zaráža fakt, že nikoho zodpovedného nenapadlo zavolať na SAD, že sa ide meniť prístrešok a dôjde k strate CP. Toto isté spravili pri Atletickom štadióne...
-
Telefónne číslo na SAD je uvedené na každom cestovnom poriadku MAD
Samozrejme, vozidlá bez elektronických transparentov výlukovú tabuľku MAJÚ. Je na nej číslo výlukovej linky a informácia, že premáva cez Mlynárce. Vodiči sú povinní ju mať položenú vpredu.
Akurát že sa tabule ukázali až dnes, lebo som ich nestíhal "vyrobiť" (tlačiareň + samolepiaci papier ), takže prvý deň boli vozy bez nich. Ale od dnešného dňa sú nimi vybavené všetky.
ano cestaky a linky s el.tabulami su ok,ale preco su neni aj tabulky na busoch ktore nemaju el.tabule,akoto,ze Blava dokaze mat aj tabulky s oznacenim Xcislo a NR nie? Inak konecne sa zacina aj nieco inovovat slava...
Myslím, že je táto výluka , vlastne informovanosť o nej, super zvládnutá ? .
Ale mrzí ma, že na zast. Výstavná, smer mesto sa rekonštruuje prístrešok a z dôvodu demontáže starého prístrešku sa "vyparil" aj CP. Nedá sa tam umiestniť dočasný označník??? ?
Snažili sme sa tú výluku pripraviť čo najlepšie. Vozy s elektronickými tabuľami aj zobrazujú linky X13, X30 a X33 namiesto pôvodných a rovnako správne zobrazujú aj sled zastávok na výlukovej trase. V smere na Diely bol súčasne doplnený do cieľa text "cez Mlynárce", takže bežiaci text (napr. DIELY, Viničky cez Mlynárce) by mal byť ďalším výkričníkom pre cestujúcich, že je niečo iné ako obvykle. Zaujímavé, bezmála 11.00 a ešte ani jedna telefonická sťažnosť...
Neviem, s akými transparentmi jazdilo Čitáro CNG v NR, v BA jazdilo s akýmisi nemeckými, ktoré prišli spolu s ním. Mám ale (asi na Vladimíra) inú otázku - ako to, že Čitáro CNG neostalo v NR?
vjMTV
zrazil autobus s dvoma osob.autami, neviete bol to autobus MHD?