Discussion Forum › General Discussion

Add post

Add reply

Edit comment

Login
Password
You can attach up to 5 files in JPG, PNG, GIF and PDF format (max. 32 MB). You can add description to each file. By uploading files you agree with Terms of use.
Reply on: Marián Filo #3295:
Slovo marsrutka obvykle pouzivam vseobecne pre tuto formu dopravy, ale ak chcem konkretizovat, mozem pouzit aj Sarkan (v Nitre), Horuca strela (v Banskej Bystrici) alebo Beta-taxi (na trase MI-KE).
Marian Filo: narazali ste na jedneho konkretneho sukromneho dopravcu.

S prekracovanim kapacity to nie je take iste, testy v prazskej MHD dokazali ze kapacita zhruba zodpoveda realite, pri nastupe 1. dverami mam overene ze je tam dokonca rezerva.
Reply on: Kami #3293:
Charakteru našej dopravy plne vyhovujú 9 miestne mikrobusy, ktoré minimalizujú riziko, že naberieme cestujúcich s viacerými nezlučiteľnými cestovnými požiadavkami...

Každého iného dopravcu tu spomínate iba v zlom?

Ešte mi stále chýba reakcia na porušovanie predpisov zo strany vodiča MHD, keď poruší povolenú kapacitu vozidla. Myslím, že sa to v špičke deje denne, tak by to mal byť rovnako silný dôvod na debatu, ako je státie Šarkana menej ako 5 m za zastávkou.
Reply on: S499.1023 #3292:
Vôbec sa neurážam na spomínaný výraz, aj keď si myslím, že je často používaný skôr v pejoratívnom význame, pretože si každý myslí, že čo je ruské, je zlé. Ale to je jedno. Len mám pocit, že vysloviť, alebo napísať slovo Šarkan je jednoduchšie a pohodlnejšie....rýchlejšie a lacnejšie, ako hovorí náš slogan, hahahaha.
Reply on: uko #3291:
nooo, uplietol som si na seba bič... ?
Reply on: Marián Filo #3277:
v tomto by pomohlo zopar miest na sedenie v buse naviac. Autobus na zastavke zastavit moze ... 🙂

#3278: ten dopravca tu uz bol (v zlom) spominany a na autobusovu stanicu maju povoleny vjazd len linkove autobusy podla platneho CP, pricom sa plati za kazdy vstup aj vystup zo stanice.
Reply on: Marián Filo #3271:
Viete vôbec, čo ten výraz "maršrutka" znamená, odkiaľ prišiel, ako vznikol? Znamená to maršrutnoje taksi, taxík s preodm definovanou trasou, vaše vozidlá tomu plne zodpovedajú.
Reply on: LUK #3290:
...o co tazsia cesta, o to sladsi uspech,...ale inak som pocul, ze aj Ty uz dobre zarezavas,...
Reply on: uko #3289:
držím palce! ?
Reply on: Papyr #3288:
...a preto zaciname na tom opät tvrdo pracovat, myslim tým samozrejme predplatne listky, pevne verim, ze teraz uz prerazime,...
Reply on: vjMTV #3286:
Sarkan sa bude drzat dovtedy, kym nebudu predplatne listky. Dnes je o tri koruny drahsi. Ked stojim na zastavke, a prave nejde MHD, ale Sarkan, a mam platit jednorazove cestovne v MHD alebo jednorazove cestovne u Sarkana, tak si tie tri koruny doplatim, aby som nemusel cakat dajme tomu este 20 minut. Time is money a 20 minut zivota ma cenu urcite vyssiu ako 3 Sk. Ale ked budem mat v kapse neobmedzeny listok na celomesacne pouzivanie MHD, tak ten rozdiel nebude 3 Sk. Bude to: bud si pockam na MHD, ktoru uz mam zaplatenu (a dnes teda nemusim platit nic), alebo si zaplatim cele cestovne na marsrutku.
Reply on: Tomas #3280:
Plny suhlas.
Dobry den,vsetkym.Ako to tu tak citam tak vobec nerozumiem tomu preco sa vlastne hadate.Sarkana nepouzivam pretoze je pre mna o tri koruny drahsi a mam skusenost,ze bus dosiel skorsie do miesta urcenia ako sarkan. Berte to tak ,ze sarkan sa bude drzat dovtedy pokial NR MHD nebude tak dokonala,ze sarkan skrachuje.. Ja osobne teraz od tohto mesiaca uz budem byvat v BA,takze ani NR MHD nebudem pouzivat,ale dufam ,ze ked pridem do NR budu autobusy spravne oznacene,zastavky nebudu oprete o ploty atd... Prajem,vela uspechov SAD NITRA a obcas sem aj prispejem co dobre je na BA MHD a mohlo by sa realizovat aj v NR.
ad.Vladimír: To nebylo nic proti SAD Nitra. Jenom mě pobavil ten Prostějov. ?
ad.Marián Filo: Proč ne Prostějov? I tam tvoří MHD schopní lidé. ? . Dnes jsem opravdu tak skromný. ☺
Reply on: Vladimír #3275:

Viem, že nejde o verejnú prepravu osôb len som chcel poukázať na to že konkurencia nezaškodí tak v mestskej ako aj prímestskej doprave. Keby si využíval služby SAD-ky tak často ako ja tak by si vedel o čom hovorím, pretože služby SAD a MHD sú od seba v kvalite tak ďaleko ako nebo a zem aspoň tu v okolí Prešova.
Reply on: Marián Filo #3271:
Len na okraj, marsrutka nie je vlastne podstatne meno, ale vseobecne s malym zaciatocnym pismenom, v rustine sa nim vseobecne oznacuje tento druh dopravy. V jednom meste sa mozu marsrutky volat "Rychly blesk", v inom "Mini expres", v Nitre maju meno "Sarkan". Preco sa urazat?
Reply on: Tomas #3280:
Ďakujem pán Tomáš,
hrdo sa hlásim k tomu, že naším jediným záujmom je maximalizácia zisku, boli by ste však prekvapení, o akom zisku sa tu dá hovoriť v takomto trhovom prestredí.
Ano, pokiaľ by bola riadne zákonne upravená problematika dopravy, ktorá by rozhodla o bytí,alebo nebytí Šarkana, resp. alternatívnych druhoch dopravy, bolo by to pre obe strany lepšie. Môj názor je však prirodzene ten, že práve podporou konkurencie a transparentnejším trhovým prostredím sa dá dosiahnúť lepší, rozumej pre spotrebiteľa, výsledok.
Čo sa týka Šarkan news, je to normálny marketingový nástroj, nikto nebráni nikomu, aby nepoužíval podobný.
A keď si vo vlastnom periodiku publikujeme svoje názory a postoje, dá sa to chápať maximálne tak, ako ktorékoľvek stranícke noviny. Napríklad. Mimochodom, je to inzertný týždenník schránkového typu, ktorý má svoju ekonomiku a jeho cieľom je zisk samozrejme zisk, ale dalšou prioritou je podpora Šarkan dopravy a teda je to pre nás prostriedok komunikácie s potenciálnym zákazníkom. Rovnako, ako by bola platená inzercia v niektorom konkurenčnom periodiku...
Po zhliadnuti prispevkov na temu Sarkan som dospel ku kacirskej myslienke. Za danu situaciu podla mna zodpoveda mesto, ktore nedokaze v dostatocnej miere uspokojivo zabezpecit MHD v Nitre. Su to teda poslanci, (respektive narodny parlament, ktory nie je schopny zakonne upravit danu problematiku), ktori podobne, ako sa daju vo volbach zvolit, daju sa aj vo volbach nasledujucich nezvolit. P. Filo sa len sprava kapitalisticky. Jeho zaujmom je maximalizacia zisku. Navyse po jeho prispevkoch vyzera, ze aj zaujmom jedinym. Ze je to nemoralne, je teda v tomto kontexte irelevantne. Bohuzial. Opomenul som temu Sarkan News, ktore som nemal moznost zhiadnut. Predpokladam vsak, ze podstatnou mierou negativne ovplyvnili vnimanie Sarkanov zo strany navstevnikov iMHD fora.
Reply on: Jan Vartas #3273:
Ďakujem za prejav podpory, som tu v menšine...

Change view

Structure
Order
Posts on page
Date and time of posts

Search in topic

Search text
Date from
Date to
You can search for more expressions divided by the space.
Guidance for advanced search can be found here.