Reply on: Vladimír #3274:
A k téme "kradnutia" zákazníkov. Ano, správne ste pomenovali, že tento problém vzniká jedine na trasách Lužianky Ivanka...No, vodič ná 2 možnosti: alebo tam vôbec nepôjde a neposkytne tým službu v proklamovanom rozsahu, alebo sa bude správať efektívne, mimochodom, za čo je aj platený, a naspäť pôjde taktiež obsadený. No a v tom prípade využije CP MHD. Čo by ste urobili na jeho mieste vy? Ak by nám Mesto dalo podporu v zmysle vybudovania vlastných zastávok, no tak by sme sa riadili vlastným poriadkom. Ja sa však pýtam: je toto ten hlavný problém? Podľa mňa je to marginálna záležitosť, ktorá sa deje stále menej a menej z dôvodov uvedených v jednom z mojich predchádzajúcich príspevkov...
Mám však aj otázky:
Kedy sa mi niekto z kompetentných vyjadrí k tomu, že vodiči MHD rovnako porušujú vyhlášku vtedy, ak povoľujú prekračovať kapacitu vozidla? Ak nás niekto napáda za porušovanie vyhlášky, mal by sa chovať principiálne, aj keď je to v záujme cestujúcich.Lebo my sme porušovali vyhlášku práve z dôvodu lepšej služby pre cestujúcich.
Ako hodnotíte fakt, že v Nitre jazdia aj ďalšie dva mikrobusy? Napáda aj ich niekto rovnako, ako Šarkana?
Ako hodnotíte fakt, že na najlukratívnejšej trase Nitra - Bratislava pôsobia mnohí súkromní dopravcovia a dokonca využívajú nástupištia na autobusovej stanici?Napriek tomu, že sú zmluvne "ošetrení".
Marián Filo
Pane, ani náhodou si nerobím zálusk na prevádzkovanie MHD v Nitre, ani za 35 mil. dotácií, ani za nijakých iných podmienok. To nechám na iných, ja len chcem, aby ma nikto nenazýval parazitom a podobne. Ľudia, ktorí cestujú Šarkanom rovnako platia dane a musia nastupovať 5 m za zastávkou cez blato, kopu snehu, krík a podobne. Vysvetlite to im, prečo to tak musí byť. Pokiaľ viem, zastávky financuje Magistrát pre všetkých občanov rovnako. Ja som tak zákon nevymyslel, že nepamätá na takých dopravcov, ako je Šarkan...
Čo sa týka toho jazdenia minutu pred odchodom autobusov, tu je moja reakcia. Vzhľadom na štruktúru našich "jazdných plánov", kedy vozíme dohodnutých cestujúcich bez použitia zastávok, čo činí cca 30% objemu dopravy, nie je možné hovoriť o takomto fenoméne. Najvypuklejší problém vidia konkurenti najmä na najfrekventovanejších zastávkach v centre mesta, kde sa aj stretávajú Šarkany a autobusy.V čase, keď na zastávke je autobus každých 5 minút, niekedy aj častejšie. Dá sa tu hovoriť o tom, že Šarkan príde o minutu skôr?Veď rovnako sa dá povedať, že prišiel o minútu neskôr.
Ďalšiu nemenej významnú časť dopravy pre nás činí zmluvná doprava pre firmy, takže príležitostí "vypĺňať si jazdný plán" sledovaním cestovného poriadku MHD je naozaj minimum. Nevravím, že sa to nestane, ale je to naozaj mizivé percento objemu dopravy. Na toto samozrejme budeme mať odlišné názory, ale to je prirodzené.