Reply on: Vladimír #3274:
A k téme "kradnutia" zákazníkov. Ano, správne ste pomenovali, že tento problém vzniká jedine na trasách Lužianky Ivanka...No, vodič ná 2 možnosti: alebo tam vôbec nepôjde a neposkytne tým službu v proklamovanom rozsahu, alebo sa bude správať efektívne, mimochodom, za čo je aj platený, a naspäť pôjde taktiež obsadený. No a v tom prípade využije CP MHD. Čo by ste urobili na jeho mieste vy? Ak by nám Mesto dalo podporu v zmysle vybudovania vlastných zastávok, no tak by sme sa riadili vlastným poriadkom. Ja sa však pýtam: je toto ten hlavný problém? Podľa mňa je to marginálna záležitosť, ktorá sa deje stále menej a menej z dôvodov uvedených v jednom z mojich predchádzajúcich príspevkov...
Mám však aj otázky:
Kedy sa mi niekto z kompetentných vyjadrí k tomu, že vodiči MHD rovnako porušujú vyhlášku vtedy, ak povoľujú prekračovať kapacitu vozidla? Ak nás niekto napáda za porušovanie vyhlášky, mal by sa chovať principiálne, aj keď je to v záujme cestujúcich.Lebo my sme porušovali vyhlášku práve z dôvodu lepšej služby pre cestujúcich.
Ako hodnotíte fakt, že v Nitre jazdia aj ďalšie dva mikrobusy? Napáda aj ich niekto rovnako, ako Šarkana?
Ako hodnotíte fakt, že na najlukratívnejšej trase Nitra - Bratislava pôsobia mnohí súkromní dopravcovia a dokonca využívajú nástupištia na autobusovej stanici?Napriek tomu, že sú zmluvne "ošetrení".
Juraj
U nas v Ziline mame taktiez vodicov, ktori okrem svojej zeny, deti ci frajerky prepravuju aj ine cudzie osoby. Nejazdia sice na marsrutkach, ale autobusoch a trolejbusoch, ale zodpovednost za cestujucich je uplne rovnaka. Aj oni su ako "normalni" vodici podla pravidiel cestnej premavky zodpovedni za bezpecne riadenie vozidla a za dodrziavanie predpisov. Ale aj takyto vodic viacnasobne porusi, iked akoby na vlastne "triko", platny zakon, nedajboze aj na to niekto poukaze na internete /napriklad tu/, robime pohovor i postihy. Myslim, ze i vam by malo zalezat na tom, aby ste nezamestnavali VASICH porusovatelov zakona a teda VASICH ludi, ktori s VASIMI vozidlami akoze iba za svoje robia zle meno VASEJ firme a kedze ste uz znamou osobou, tak aj VAM. A vase skryvanie sa za ich osobnu zodpovednost je iba strkanie hlavy do piesku.